Sziasztok!
Ez a gép került hozzám, a címben írt hibával.
Át nézve a perifériákat minden rendben találtam.
Kitakarítottam a legcsapdát biztos ami biztos.
A motort is le takarítottam a szén portol, de ezek nem vezetek eredményre.
A vezérlő panelt is át néztem de hibát nem találtam.
Nem tudom de ez valami típus hiba lehet.
Szóval nem sikerült meg lelnem a hibát.
Ha valakinek van erre tippje kérem ossza meg velem.
Előre is köszönöm mindenkinek!
Üdv Istvan78!
Sziasztok!
Indesit WIXXL166EU mosógépet szeretnék csapágyazni ha lehet egyáltalán. Az üst csavaros, tehát ketté szétszedhető. A dobot sikerült kiütni nagy nehezen. Ezzel a szimeringel viszont még nem találkoztam. Nemtudom hogy egyáltalán ennek így kellett volna szétjönni? Mert a dob tengelyen nincs a szokásos réz gyűrű, amin a szimeringnek kellene futnia. Viszont az üstben sem látom.
Köszönöm előre is a tanácsokat.
https://drive.google.com/file/d/0B6jLsVo1jOwncUlocVV2SmRLMUE/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B6jLsVo1jOwnNmdfZGs4bzh6M2c/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B6jLsVo1jOwnQ2MzTXJ2Vnp5VVE/view?usp=sharing
Megoldás: Fórumtársaknak köszönhetően megrendelve Ebay-ről. Köszönöm mégegyszer mindenkinek a segítséget.
Indesit WIA102 nem lehet törölni (reset) a programot.
Került hozzám két ilyen WIA típusú gép is. Olvastam sokat a hibáról és kiderült hogy típushibájuk ez a jelenség. Külön reset gomb nincs, 0 (nulla) állásban kellene törölnie az aktuális programot, de nem teszi. Kondikat kimértem kapacitás mérővel, azok jók. Forrasztások nincsenek körül repedve. Írták hogy cseréljem ki a a lapon lévő két potenciómétert (hőfok és a program kapcsolóét). Első mosáskor úgy tűnt megjavult, aztán a másodikra megint ugyan az a hiba. Van pár hibás ilyen lapom, több potit is próbáltam de semmi változás (max 1-2 mosásig).
Valakinek van ötlete mit nézhetnék még meg?
Ha valaki javítani tudja úgy hogy csak az elektronikát küldöm el az a megoldás is érdekel. Vagy ha valakinek van működő ilyen elektronikája az is érdekel.
Köszönöm előre is a segítségeket.
A képen látható WITL 106 indesit mosógép ingyen elvihető - utolsó információ róla: motor és szivattyú működőképes, az elektronikus panel néha rosszul működik.
A mosógép Kecskeméten elérhető.