Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

KEITHLEY 7056 INTERFACE GENERAL PURPOSE RELAY SCANNER CARD 1992 SM

METER - SERVICE MANUAL
Type: (PDF)
Size
632.6 KB
Page
25
Category
METER
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar keithley manual?
Advertisements
Document preview [1st page]
KEITHLEY 7056 INTERFACE GENERAL PURPOSE RELAY SCANNER CARD 1992 SM service manual (1st page)
Preview of KEITHLEY 7056 INTERFACE GENERAL PURPOSE RELAY SCANNER CARD 1992 SM [1st page]
Click on the link for free download!
Document preview [2nd page]
KEITHLEY 7056 INTERFACE GENERAL PURPOSE RELAY SCANNER CARD 1992 SM service manual (2nd page)
Preview of KEITHLEY 7056 INTERFACE GENERAL PURPOSE RELAY SCANNER CARD 1992 SM [2nd page]
Click on the link for free download!
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    KEITHLEY GENERAL PURPOSE RELAY SCANNER CARD 7056 INTERFACE 1992
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant METER forum topics:
EMG-1575 karakterisztika rajzoló
Helló ! Egy kis tanácsot kérnék a címben szereplő géppel kapcsolatban. Van egy ilyen gépem. Használat közben (az itt-ott javasolt 30 perc körüli bemelegedés után) a következő jelenségekkel találkozom NYUGALMI ÁLLAPOTBAN (tehát nem mérek semmit éppen): 1. Az ábrán megjelenő jel néha vízszintes irányba szétugrik egy pillanatra, aztán visszaáll normálisra. Ez a jelenség tök véletlenszerű, nem tudom egy bizonyos beállításhoz kötni. 2. A Vertical Current/Div osztó állásaiban a 10-20-50 uA állásban a jel két szélén két függőleges irányú vonal és egymás felett, egymáshoz közel, több "görbe" látható. Ha feljebb csavarom az osztót, akkor ezek a vonalak kisebbek lesznek, majd eltűnnek és megkapom a vékony egyenes vonalat (SAM_0984.JPG). 3. A Vertical Current/Div osztó piros állásaiban (No Base Steps) a legkisebb állásoknál (10-20-50 nA) nem egy egyenes vízszintes vonalat látok, hanem több zajos, egymás felett álló "görbét" (SAM_0985.JPG). Ha feljebb csavarom az osztót, a vonalak kisebbek lesznek, majd a 0.1 uA állástól szépen eltűnnek és szép vékony egyenes vonalat kapok. 4. Ez nem tudom, hogy ennél a gépnél hiba-e, de ha a kollektortápot növelem és magasabb vízszintes feszültséglépcsővel mérek (10-20V/osztás), akkor a jel intenzitása a kollektortáp feszültségével arányban csökken és a görbék nagyon apró (mm-nél kisebb) váltakozó intenzitású pontok sorozatává állnak össze. Amit csináltam a géppel idáig: 1. Megvizsgáltam a tápot és azt rendben találtam. 2. A fokozatkapcsoló érintkezőit megtisztítottam. 3. A műszaki leírásban leírt gyors vizsgálati módokat végigjártam, azok szerint a vizsgálatok szerint az egyes részegységek rendben működnek. Ez utóbbi igaz is lehet, mivel, ha az érintett beállításokat elkerülöm, akkor félvezetőket tudok a géppel mérni szépen. De szeretném kijavítani az említett hibákat. Köszi minden segítséget. Maga a gép egyébként szép és tiszta.
Phillips 3335 Oszcilloszkóp működött de hirtelen leállt(táphiba?)
Üdv,egy Philips PM3335 kb 10 éves szkóp javításában szeretnék segítséget kérni.Elnézést ha már van ilyen téma.A hiba az ,hogy a CRT nem dolgozik.A készülék rajza letöltve.Ami a mérgem hogy a táp panelen 1 marék kondi csere után helyreállt minden és szépen dolgozott.Kikapcsoltam este és kisütöttem az EHT kábelt(mint mindig) de másnap viszont nem jött elő a sugár.A táp panelen lehet a baj az oszcillátor körül.Tápokat alkatrészeket ellenőriztem. Nem jön meg a-2kV.A trafóról.Ha valaki hajlandó lenne segíteni(mellékelek rajzot ha kell) hálás lennék.Volna 3 db ilyen szkóp.Nem hiszem hogy lefáradt volna a cső.A táp panelen van a gond ,mert bármelyik másik 2 szkóba beleteszem ugyanezt produkálja.Az LCD megy csak a crt nem. "(olyan fórum téma megnevezést/elnevezést válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2 nem indul ) Az pl. nem elég, hogy "LG RE" vagy "Cuccok!!!" és így tovább... Comprende!?"
Pintek PS-1000 szkóp
Üdv a csapatnak! Néhány órája kaptam ezt a szerkentyűt. Gond: nem műxik a fókusz. Mindkét ch. megy. Jobban még nem tudtam elmélyedni benne, m.madzag nincs hozzá... Kérdésem, hogy a gond megoldása után kb. mennyit érhet jó ungarische forintokban? Egyébként sérülésmentes, jól néz ki. kösz.
Zárlatkereső a Rádiótechnikában
Tisztelt Mindenki! A kollektív emlékezethez fordulok, mert magam nem találtam meg... Valamikor régen (10-20 éve) az RT-ben volt egy cikk (és kapcsolás) amivel bonyolult digitális paneleken lehetett a zárlatos ic-t vagy kondenzátort megtalálni. A táppontokra beadott kis feszültséget (kb. 1V) és egy érzékeny milivolt-mérővel lehetett követni, hogy a tápvezetéken merre folyik a nagyobb áram. Emlékszik valaki hol találom a cikket? Az rt-k megvannak papíron és állományban is, csak nem találom több órás keresgélés után sem. Köszönöm a segítséget! sanyika45
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce