Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

KOLSTER-BRANDES 860 AC RECEIVER 1940 SM

AUDIO - SERVICE MANUAL
Type: (PDF)
Size
336.9 KB
Page
7
Category
AUDIO
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar kolster manual?
Advertisements
Document preview [1st page]
KOLSTER-BRANDES 860 AC RECEIVER 1940 SM service manual (1st page)
Preview of KOLSTER-BRANDES 860 AC RECEIVER 1940 SM [1st page]
Click on the link for free download!
Document preview [2nd page]
KOLSTER-BRANDES 860 AC RECEIVER 1940 SM service manual (2nd page)
Preview of KOLSTER-BRANDES 860 AC RECEIVER 1940 SM [2nd page]
Click on the link for free download!
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    RECEIVER 860 AC 1940 KOLSTER BRANDES
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant AUDIO forum topics:
Yamaha RX-V640 RDS -- processzor hiba

sziasztok,

 

Egy barátomnak (unokatestvér) van egy ilyen "erősítője", és egy szerviz elutasította  a javítását...

"processzor hiba"...


Azt kérdezte tőlem, hogy újat kell-e vennie, vagy van esetleg valaki, aki foglalkozna vele...

 

Budapest / Sárosapatak / Miskolc vonzáskörzetében...

 

Azt mondta, "erősítő", ezért egyből rávágtam, hogy nincs olyan, hogy ne lehetne megjavítani...

de amint látom a user manual-t (per elektrotanya), egy bazi komplex cucc....

 

Szóval, azt szeretném kérdezni, hogy valaki elvállaná-e a javítását?

 

köszönet,

 

Jósvai Péter

 

...........................................................................................

PS:

az észlelt hiba:

"a hangerő szabályzója rossz... hiába tekerem, nem csinál semmit"

"egy szervizben azt mondták,  processzor hiba"

MAGNAT RX 44
Szervusztok! Egy autóhifi gondom akadt, mégpedig egy MAGNAT RX 44 erősítővel akadtam el. A gond az,hogy a bekapcsolás után a tiltás LED világítani kezd. A végfoktranzisztorokat leellenőriztem, minden darab jó. Ha a kapcsolóüzemű táp részét önállóan működtetem, (szekunder egyenirányítók nélkül)hiba nélkül megy. A szekunder puffer kondikat leellenőriztem, minden darabja jó.A szekunder kettős diódákat kiforrasztva, egyenként tesztelve hibátlanok. Hangszórók nélkül bemenőjel nélkül az akkuról 45A-t vesz fel az erősítő! Sehol egy hibás vagy megmelegedett alkatrész, a végfokokat ellenállásmérővel mérve szakadást mutat a műszer(panelzárlatra gyanakodtam). Kapcsolási rajzot sehol nem találok hozzá,teljesen tanácstalan vagyok, már csak a ti tapasztalatotok segíthet ki a pácból. A válaszokat előre köszönöm.
LG XC 102 Hi-Fi torony "PROTECTION" módban (és nem) indul el...
Szép estét mindenkinek! A fenti üzenet jelenik meg bekapcsoláskor a kijelzőn és nem reagál semmire. Kérdésem: valakinek van-e ötlete, hogy lehet ezt megszüntetni? A válaszokat előre is köszönöm!
Sony STR-DE497 nem kapcsol be. Megoldva.
Sziasztok. Belebotlottam ebbe a tobbcsatornas erositobe, ami nem akar bekapcsolni. Vegigolvastam "petervis" irasat a neten es bar ugy irja, hogy az en modellemre is ervenyes, valojaban semmi koze hozza. Tehat a st-by panel: 2 kulonallo aramkor van rajta, egyik a st-by aramkor amit a st-by trafo taplal, a masik amit a fotrafo taplal. A st-by aramkor kimeneten megvan a 11v, ez atmegy a digi panelra, ott megtaplal egy 3,3v-os stabkockat, onnan a 3,3v atmegy az elolapi panelra ahol csak az infravevot taplalja. A proci egy 5v-os agbol kapja a tapot, visszafele haladva eljutottam a st-by panelra, de a masik aramkorbe, amely a fotraforol jon taplalva. Ertelemszeruen a proci laban nincs tapfesz. Hogy kapcsol ez be?
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce