AKAI GX-F60 R Idler csere után azt tapasztaltam, hogy két napig tökéletesen működött jobbra, balra lejátszás, csévélés se zaj se kattogás ahogy megvan írva. Tegnap bekapcsoltam s valamiért csak balra játszik, pörget ha jobbra pörgető gombot nyomom akkor is balra pörget, jobbra a lejátszás el sem indul. Kérdésem az lenne mechanikai vagy elektronikai vonalon keressem a probléma megoldását mielőtt újra rászánom magam s szétszedem. Válaszokat előre is köszönöm.
Sziasztok!
Szenvedek a fent említett készülékkel, ahogy olvasom, nem vagyok az első...
A hiba a következő: FM sávban bekapcsolás után nem szól a tuner. AM-ben első pillanattól szól!
A hozzászólásokban sok helyütt számoltak be forrasztási és kontakthibákról, ezért az összes csatlakozót kipucoltam, kicsiszoltam, KF, FM egységet kivettem, tüzetesen átnéztem, alaplapokat is kivettem átnéztem, minden gyanús pontot átforrasztottam!
Most jön a poén: Kínlódásom közepette rájöttem, ha D csatlakozó 12-es FM mute szálát kiveszem a csatiból, megszólal!
Azonban még érdekesebb, hogy bekapcsolás után pár percig ez sem segít, néhány perc elteltével, ha a szálat kiveszem megszólal. Ismét eltelik néhány perc, a szálat vissza lehet tenni és minden rendben működik. Ki és bekapcsolás után is minden tökéletesnek tűnik a másnapi hideg indításig.
Ha hidegen bekapcsolom a szál is a helyén van kb 20 perc után magától megszólal.....
Valami kondi cseszekedhet és csak nagy sokára tud beállni valami feszültség? Vagy mi a jó.....
Köszi előre is a válaszokat!
sziasztok!
Hozzámkerült egy SONY HCD-RG11 amiben nem ment a cd, elvitték valakihez aki szétkapta , a tetejét úgy leszedte hogy a (19 érintkezős) szalagkábelelfelejtettem a méreteket leírni
a hossza: 190mm
szélessége 25mm (széles ami a proci laphoz volt kapcsolva elszakadt,ezt kellne pótolni beszerzési forrást keresek, vagy ha van valakinek persze nem ingyen.
előre is köszi
attila
senkinek?
Kopott a fej a fentebb emlìtett kazettàs magnóban,kiszeretnèm cserèlni de nem tudom hàny ohmos kelhet bele, mèrtem ès kèt èrtèket kaptam a fejen 318 ès 298 ohmot.Szeretnèk utànanèzni hogy tudnèk e hozzà venni,csak nem tudom a mèrt èrtèkek alapjàn hogy is keresgèljek!SM-ben sem talàltam ide vonatkozó èrtèket,szivesen fogadom tanàcsaitokat hogyan is kezdjek neki a fejcserènek!