Tisztelt Uraim!
Adott ez az Orion hifi, ami a fenti ok miatt üzemképtelen. A kérdésem, hogy van e a trafóban hőkioldó biztosíték, vagy újra kell tekercseltetnem?
Sziasztok,
Adott a címben említett erősítő.
Zárlatos végfoktranzisztorokkal került hozzám.
2SC3281
2SA1302
Cserélve lettek, Sajnos a terhelő ellenállás is elszállt.
Sajnos 3 lábú 2x0.22ohm-os ellenállást nem találtam.
Helyettesíteni szeretném 2db 0,22ohm-os , 5W-os terhelő ellenállással.
Csatoltam képet miről is lenne szó.
Az első indítás után működött. Egyik oldal ahol a zárlatos tranzisztorok voltak torzított. A másik oldal teljesen tökéletesen működött!
Feszültségeket mértem a végfokozat tranzisztorain nem voltak L-R oldallal megegyező.
Doksit letöltöttem. Dokumentáció alapján végig mérem az ellenállásokat.
Válaszokat segítséget előre is köszönöm!
Sziasztok!
A címben említett erősítő bemenetét túlfeszültség érte, aminek következtében a BD3841FS bemenet választó, a BD3815KS audió processzor, és a BD3812F 2 csatornás hangerő szabályozó (bővítő) IC-k meghibásodtak: túlterhelték a +/- 7V-os tápot, és a vezérlő adatbusz adat és órajel vonalát (DTBD, CKBD).
A hibás IC-k cseréje után a terhelések megszűntek, de a készülék továbbra sem működik, mert a BD IC-ket vezérlő adatbusz órajel és adat vonalára nem jön jel a U-COM processzorból. Minden jelforrás jele eljut a BD3841FS bemenetére, de kimenetein már nincs jel.
A CKBD (pin58) port állandóan fönt van +4,4V-on, a DTBD (pin59) pedig 0V szinten áll. Óra és/vagy adatjel egyiken sem látható.
Ezek szerint a túlfeszültség tönkretette az adatbuszon keresztül a U-COM (pin58, pin59) kimeneti portjait is!
A processzor ettől eltekintve működik, a kvarcoszcillátora megy. Semmiféle hibát nem jelez az öntesztnél. A készülék összes funkciója él, de bemeneti jeleket nem fogad. Hangerőt, hangszínt valóságban nem szabályoz, csak a kijelzőn mutatja a beállított értékeket. A tuner kimenetén van hangfreknenciás jel, de ezt is a BD ic-k kezelik, ezért a végfokra már nem jut belőle semmi (a rádió sem szól).
Mit lehet ilyenkor tenni? Processzort, vagy komplett panelt cserélni, de egyik sem beszerezhető, legalább is én nem találtam forrást.
A U-COM processzor típusa: M3062, de a Yamaha maszkkal ellátva.
Föliratai:
YAMAHA X3605 AO
M3062 VMGP-061FP
A panel (amin a processzor található) föliratai:
X4011-4
CMK I-P3X
A készülék szervizmanuálját letöltöttem.
Érdemi megoldási javaslatokat, processzort, vagy panelt kérek a hozzáértőktől!
A felesleges szószaporítástól kíméljetek!
Üdv:
Fülesmester
Sziasztok!
Kaptam egy hibás Rega Elex erősítőt, a tulajdonos ki akarta dobni. Első ránézésre cserélni kell a végtranzisztorokat(Sanken 2SA1186/2SC2837 páros), a meghajtó tranzisztorokat (BC639, BC640), 2 db 0.47 ohmos emitter ellenállást, 2 db ZTX300 tranzisztort.
A kapcsolási rajzot feltöltöttem. Szerintetek érdemes foglalkozni vele?
Üdv,
Endre