Sziasztok.Hozták ezt a nem éppen mai tv készüléket azzal a panasszal hogy csak függöleges csikot mutat, Gondoltam egyszerü lessz biztos valami kontakthiba a horizontális eltérités környékén .Sajnos nem lett ilyen egyszerü a dolog .Mivel olyan rajzot ami passzolna hozzá sehol nem találtam , visszarajzoltam az eltérités részt, hogy láthassátok miröl beszélek .A rajzon az R709 szakadt volt az értékét én a szinkodok szerint 10 ohmra becsültem ( barna,fekete,fekete,)annak ellenére hogy az összes általam ismert Nei rajzon itt 10kohm van . Ez nem biztos hogy jol tippeltem meg ,Másrészt aC709 kondenzátor értéke sem egyértelmü nekem , mellékelem a képét is . a rajzokon amit találtam 470 pF szerepel viszont azokon a rajzokon kapcsolásilag nem igy van felépitve az áramkör .Ezt a kondenzátort 10 pf nak mértem kivéve a készülékböl.Szakadást a panelon nem találtam , 470 PF ÉS 10 ohmos ellenállással probáltam megjelenik a kép , hang is normális de füstöl az ellenállás,A testre menö C710 -et is cseréltem , az R708 és aPH33G diodát is ,Félek hogy az eltéritö tekercs lessz ..Valami utbaigazitást a fentiekröl valaki ha tudna adni nagyon jo lenne,,, elöre is köszöntem üdv .dddemeter,
Sziasztok. Az a kérdésem hogyan lehet memorizálni az adókat az adott televíziónál.
Sziasztok!
LCD tévéhez keresnék 82 cm es 32 collos kijelzőt.
Sharp LK315T3LA31---ilyen kijelző után érdeklődnék,kinek lenne esetleg?? No és mennyiért? Vagy hogy másik is jó volna e helyette??
Üdv:Sparco
Üdv. Mester urak!
Nevezett tv-re rádugták a külső tunert, szikrázott a csatlakozó, és utána már csak egészen halvány a kép. A tápegység kimeneti feszültségei megvannak. A távirányítóval a fényerőt változtatva az osd-n mozog az oszlop, de nem változik a fényerő. Hol lehet a hiba? Esteleg az EPROM tartalom megsérült?
Üdv: