Sziasztok!
Itt ez a régi 36cm-s TV, hasonló a Walthamhoz, de sémát nem találtam hozzá.
pocija IC401 M50431-101SP
mem IC404 M58655
TA7698,M51397,M50453-012P
primer 2SD820 (TO-3)-al!!
Nem Samsung 54S chassis.
Elôlapon vannak a gumis gombok, azok mind jók, távirányító elveszett.
Indulás:
Amikor bedugom a 230V-ra, kivilágít a stby led, gombokkal nem birom felkapcsolni, amikor a procijához csak közelitek!!! a kezemmel kb.2cm akkor bekapcsol!!! olyan mint egy bioenergia szenzor :)
Ekkor megjön a kép akkor havazás nincs, majd ha proci lábait tapogatom megjön a havazás, majd ha tovább tapogatom megjön az OSD programszám is. Néha kivilágosodik a kép majd lassan normálisra visszamegy mintha véletlenszerüen a Brightness önnálló életet élne. Képet nem látok, valószinü kábelTV-re van beállitva.
Egyszer sikerült egy programot feljebb mennem is. Univerzális távirányitóval nem tudtam lekapcsolni (kódkereséskor).
M58655-öt cseréltem de attól csak az lett hogy nem a 17-es programon áll, hanem 0-án. M58655 pin2-n megvan a -30V, a pin1-en az 5V.Elkók jók.
Procihibás lenne?
Sziasztok! :)
Tanácstalan vagyok ezzel a készülékkel kapcsolatban.
Látszólag rendben van, de mégsem indul. Se nyomógombra, se a távirányítójára nem reagál. Új sorkimenő trafót tettem bele, mert a trafóteszter rendellenes jelalakot, és alacsony nagyfeszültséget indikált a hibásnak vélt trafónál.
Sajnos az új trafóval sem indul. Bekapcsoláskor "ciccen" egy rövidet, és marad készenlétben ugyanúgy mint a eredeti, erősen égett szagú trafójával.
Tápfeszültségeket és a kritikus pozícióban levő tápszűrő ELKO-kat ellenőriztem.
A sorvégtranzisztor kollektorához kapcsolódó 6,8 nF-os és 220 pF-os impulzus kondik rendben. Sorkicsatoló kondi szintén rendben. Eltérítő tekercs menetzárlat vizsgálóval tesztelve. A vertikal IC kivezetésein ohmikus zárlat nem mérhető. Egy ellenállás osztó segítségével oszcilloszkóppal vizsgáltam hogy a bekapcsolás pillanatában mi történik a sorvégtranzisztor kollektorán. Igazából csak egy feszültségugrást láttam, 0-ról a sorvégtáp névleges értékére. De a sormeghajtó tranzisztor kollektorán is csak egy 10V-os negatív impulzus látszik, holott a sormeghajtó trafó tápja 33V.
Tud-e valaki segíteni? :help:
Üdv.: Csabafi54
Üdv
Hozzám került egy LG 26LB75 típusú lcd tv készülék hibajelenség bekapcsolom a kép felső kb 1/3 a vízszintesen csíkos alatta egy színű szürke.Olyan hatása volt mintha lassítottan de változna a kép.Szétszedtem a tápfeszültségek rendben vannak.A fő panelon elkezdtem nyomkodni a processzort egy idő után bejött a kép normálisan.Most működik kb2 órája rendesen.Hűtőborda nincs rajta gyárilag.Valószínűleg a golyózás elengedett?Kit ajánlotok aki ilyet javít?
Sziasztok kolléga urak!
Segítségetek szeretném kérni a fentiekben említett tvröl.
Problémám az lenne vele hogy standby üzemmódból bekapcsolva nincs se kép se hang,és led tvket nem javítottam még.A gazdája csak annyit mondott hogy néha van halvány kép de hang akkor sincs.Abban szeretném kérni segítségetek hogy hol kezdjem a hibaanalizálását és hogy valaki találkozott e ilyen problémával és szívesen megosztaná velem tapasztalatait.Előreis köszönöm mindenkinek.
Üdvözlettel mindenkinek:Tibor