Üdv. Mindenkinek . Pár perc után a kép elhomályosodik átmegy negatíva és eltűnik , a hang marad és ilyenkor a készülék áramfelvétele 0.8-1A-rol leesik 0.2A. Elég nehéz hozzáférni működés közben a controlboard-hoz , de mint ha azon a BGA ic kocogtatására változna a kép. Lehet azt valahogy "házilag hőkezelni" , vagy panel csere ?
Üdvözlet!
Volna egy törött kijelzős LG 32LD320 készülékem.
Main: EAX60686904 (2) LD91 A/G
Kijelző szám: V315B5-L02
Sikerült beszereznem egy T315XW03 V.E kijelzőt, mondjuk elég fura, mert a kijelzőn ez a matrica van, de az elektronikán már T315XW07 V2 CTRL BD és van hozzá egy átalakító, aminek a száma: 31T10-T00 arra viszont ez van írva T315XW04 V1 Test BD
Nem tudom mennyire berakható helyette, mert ahogy néztem, egyes típusokat szereltek ilyen kijelzővel, mert az LG 32LG320 több kijelzővel került eladásra.
Amit meg tudtam nézni paramétereket, ott stimmel a két típus.
1366X768 felbontás 12V és LVDS 1ch 8 bit. Mondjuk van ami nem egyforma mégpedig.
MVA a másik Super MVA panel.
Az inverter kiosztása is egyforma, az LVDS csatlakozók is stimmelnek, ahogy én néztem!
A kijelzőt bele raktam a készülékbe, kép van ,de olyan mint ha negatív lenne, olvastam hasonló hibáról, de ott az LVDS csatlakozó kiosztásait kellett megnézni, de itt elméletileg minden stimmel.
Köszönöm a segítséget, hátha sikerül kihozni belőle valamit.
Üdv:Jani
Sziasztok,
a fent említett gép bekapcsolás után néhány másodperc után lekapcsolja a háttérvilágítást. Két inverter van benne, Master 6632L-0320A és Slave 6632L-0321A. Csoveket mértem, úgy néz ki rendben vannak. A Master inverteren cseréltem az LM393-t, melegen ment, minden ok, hidegen megint nem indul. Mi lehet még? Koszonom a válaszokat!
A fenti plazma tv kb 20 perc után kikapcsol.Volt valakinek ilyen hibája?A tápot átnéztem hibát nem találtam.Esetleg ebben is haldoklik Y SUS panel?A száma 6871QYH953A.