Sziasztok!
Járt nálam a hétvégén egy ilyen tv, ami az LG logó után fekete maradt 1-2 percig aztán újraindult. Szerencsém volt, a 24c256 -ot átírtam FF -re az egészet és lefutott valami reset - aztán elindult rendesen.
Illetve majdnem, mert a factory default -ba belefagyott, és újraindítás után jött csak be alaphelyzetben. Később is nagyon ritkán (10 -ből egyszer) fekete maradt a kép. Most használják, működik.
Viszont nem bízom benne hogy tartós lesz.
Újraírnám az EMMC - t benne, és van is egy tv amiből lementhetnék egy tartalmat.
A kérdésem az, hogy jó lesz -e így. Illetve hogy a neten található dump nem egy módosított mindegyikhez jó változat lenne. Mert akkor valahonnét le kellene töltenem.
Az elektroda.pl -en 14 darabban van, nem elég a kreditem a letöltéséhez:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3590361.html#18013389
A remont-aud.net szintén nem elég a pontom.. Hiába töltöttem fel nekik jó néhány dumpot, nem kaptam érte pontokat.
https://remont-aud.net/dump/lcd_pdp_tv/lg/lg_32lb650v_shassi_main_board_lc_ld42b_42g_eax65384004_1_5/246-1-0-40752
Ha valaki el tudna küldeni egy alkalmas dumpot, sokat segítene.
Előre is köszönöm!
Joco
Helló!
Egy kolléga hozta ide ezt készüléket, már nem javít, ez is sajátja. Egy n-es smd tranzisztor hiányzik belőle elmondása alapján cseréltem én is. A gond az, hogy a 12 és 24 voltot nem adja le rendesen, hogy terhelés vagy mi miatt azt nem tudom, de mivel ez a tranzisztor a szabályzó körben van így nagy valószínűséggel a táp a ludas.
Sajnos a manuálokon nincs rajta a táp, így nem tudom beazonosítani. 3 tranzisztor volt forrasztva ezek tipusára lennék kíváncsi: Q150-Q152. Ha csak kódot adna valaki az is sokat segítene. Köszi, üdv.: Ízirájder
Üdvözletem!
A háttérvilágítás cserét követően a letesztelt, de nem összeszerelt működő készülék kijelzője az összeszereléskor egy rossz mozdulat következtében a képen látható módon megsérült. (elrepedt)
Kérek segítséget, illetve ötletet a megadott típus kijelzőjének cseremegoldását megoldandó beszerzési lehetőségére.
Esetleg valakinek bontott, vagy más hibával, de jó kijelzővel rendelkező komplett eszköz is érdekelne.
Köszönettel!
üdv
RTZ
Mindenkinek köszönöm a segíteni akarását! Rokoni segítséggel sikerült beszerezni egy háttérvilágítás problémás TV-t amiben a kijelző hibátlan volt és mostmár üzemel a "varázsdoboz". 
I have LCD LG 47LD450 model . The problem is the power supply - EAX61289601 / 11. No full esqema this power supply , already identified several burned Components that can not know the reference. Someone can help me?
Components list burned:
R230
R218
Q201
IC0201
R217
D605
R615
R617
R621
Q602
Q601
Best regards
Nuno