Sziasztok!
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy van egy LG 710 (CRT-s) (képcsöves-régebbi) monitor és az a probléma vele,hogy el megy a szín egy idő után tehát a kép -fekete fehér-. Hasonló a viselkedése mint egy fekete fehér TV-nek ,majd egy idő múlva ismét színes élvezhető, szép a kép.Több számítógépen ki lett próbálva ugyan az a helyzet.
Az a kérdésem ,hogy találkozott valaki hasonló problémával? MI okozhatja ezt a hibajelenséget?
A segítségeteket előre is köszönőm.
Üdv : József
Hellótok!
A tárgybéli monitorral kínlódok egy ideje.
Nem tudom pontosan, hogy a csatolt rajzon lévő kvarc milyen amplitúdójú jelet kellene adjon a processzornak (6-7 lábra)?
Nem nagyon indul el a monitor, a tápok rendben, de a szoftveresen kapcsolható feszültségek nincsenek engedélyezve.
Köszönöm a segítséget előre is.
üdv:szuts
Sziasztok!
Az említett monitorhoz keresnék scaler panelt/EAX52749301/, vagy a scaler IC-t/FE253MOH-LF/.
A problémája az, hogy szemeteli a képet.
Üdv:helpme
Sziasztok.
A fent nevezett monitorom a következő jelenséget mutatja egy pár napja: Bekapcsolás után villan 2-3 -at aztán sötétség kb 20-30 percig, majd egy ki-bekapcs után megjelenik a kép és onnantól már működik.Mindezt eljátssza akkor is ha standby-ból indul és akkor is ha a hálózatba visszadugva indítom.Szétszedtem és láttam 2 púpos elkót(1000u 16v).Kicseréltem az összeset de a jelenség nem szűnt meg.Kétféle feszültséget mértem a sec. oldalon: 14.5V és 4.8V.A szinek jók a fényerő megfelelő és mindenre reagál.Ha valaki már találkozott ilyennel kérem ossza meg a tapasztalatait.Köszönöm.
Üdv.