Sziasztok , pár éves gép , centrifugánál megugrik és diagonálisan elmozdul a járólapon . Eddig lent volt a betonozott pincébe és ott nem csinálta . Lábakat cseréltem , tettem alá nagy tapadó korongokat , most jobb a helyzet , mert előtte , 20-30 cm is kimászót , most csak 4-5cm mozdul el .Lengéscsillapító jó feszes , félfűgesztes rendben . Ami gondba ejtett és írok ,a dobot élőről radiálisan 2-3 mm lehet mozgatni , mint ha csapágyas volna , de hátul a motor meg sem moccan , pedig a robbantott ábrán úgy látom, hogy egy tengelyen van ,és egy nagy anya tartja tengelyen , a motor forgó részét . . Elképzelhető , hogy a dobcsillag adta meg magát . Valami tapasztalat ? Csinált valaki ilyet ?
Üdv!
A fent nevezett gép nem hajlandó se mosásnál, se centrifugázásnál elindítani a motort. ...azaz mégis.
Ha hideg állapotban a centrizésre állítom, akkor 1 másodperc eltéréssel, de 2 félfordulatra lassan beindítja a motort, majd végleg megáll.
Mosásnál a Main PWB-on hallani lehet a motorrelé kattanását és a triakkal soros tekercs jellegzetes, erősödő zizegését, miközben a kijelző némi fényt veszít, majd kb. 5 másodperc elteltével a relé ismételt kattanással kikapcsol és a kijelző újra normál fényű és ez a folyamat ismétlődik a forgásirány váltásánál egészen addig, amíg ki nem kapcsolom. Ebből kiindulva tudható, hogy a motorba befolyik az áram és nem is kicsi.
Sikerült a Main PWB-ot kiszabadítanom a gumis trutymóból és kicseréltem az 1μF-os kondit, mert kapacitásszegény volt, a többi elem jónak mutatkozott, de board-ot bekötve sajnos mit sem változott a helyzet.
A motort kézzel forgatva, akadálymentesen forog. A kijelző hibakódot nem közöl.
A tanyán fellelhető bekötési rajz alapján látom, hogy a motorba van építve tacho generátor is, amit ellenőrizni még nem állt módomban, ezért nem értem, hogy a vezérlő miért nem érzékeli a motor állását és ír ki valamilyen hibakódot. A T/P jelzésű kapcsoló milyen célt szolgál? ...talán valami beépített hővédelem?
Részletes kapcsolási rajzot valaki tudna nekem prezentálni?
Mivel a Main PWB-on műszerrel mérve hibát nem találtam és a Display PCB is megfelelően(?) működik, én a rotor zárlatára gondolok. ...vagy netán a Greatz szórakozik velem?
Várnám szíves véleményeteket a témával kapcsolatban.
Köszi
Sziasztok!
A gép nincs nálam, csak a panel. Az ajtózárral történt valami, azt kicserélték, de a gép nem hajlandó elindulni, csak ha az ajtózár kapcsolóját benyomják.
A kérdésem az lenne, hogy ennek hogy kellene pontosan működnie?
1: Becsukom az ajtót, az ajtó zárja az érintkezőt, és ha elindítom, a PTC-vel lereteszeli?
2: Becsukom az ajtót, elindítom a gépet, és ha felfűt a PTC, zárja a kapcsolót és a reteszt, és utána indul el a program?

Jácint
Üdv!
Lenne ez a gép, ezzel a panellal.
https://www.huoltopalvelu.com/LG-washing-machine-main-PCB-assembly-EBR73810301
10 indításból, 2 szer nem zárja az ajtót.
Nem nagyon hoztak ilyeneket javítani.
Jellemző ezeknél a full KH, mint a Samsung gépeknél?
Van Valakinek anyaga hozza, hogy melyik csati micsoda?
Kösz