Köszön!
Adott monitor 5 perc után horizontálisan megnyúlik, majd a kép feketére vált. Utána egy pillanatra vissza jön a kép és kezdődik előröl a folyamat...és ez így megy a végtelenségig. (Mondjuk addig nem mertem kipróbálni...)
Elköszön!
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
Mondjuk, köszönni sem ártott volna!
Sziasztok!
A fenti típusú monitor tápegysége +25 fokos környezeti hőmérsékletben nem indul.
Nálam a műhelyben +20 fokban nincs vele gond.
Ha egy kicsit megmelegítem, akkor előáll a jelenség a műhelyben is.
A primer oldalon lévő három elkó közül kettőt cseréltem, a puffer elkót mértem és maradt.
Pontos kapcsolási rajzot nem találtam a kapcsolóüzemű tápegységről.
A gépkönyv fent van, de hiányzik belőle a tápegység rajza.
Mi szokta okozni az ilyen jellegű hibát az ehhez hasonló tápegységekben?
Valamelyik aktív alkatrész, esetleg ellenállás megnyúlása, vagy SMD kondi hőmérséklet függő hibája?
Üdv.: Kumi
Sziasztok!
Fenti monitor,ha gép van rajta DVI-power sawe üzenettel lekapcsol.PC nélkül működik,és ki írja a No signalt.Egyik esetben sem enged be a menübe.Tudja valaki,hogy érhető el a szerviz menü?
Üdv.Reparator
Sziasztok!
Lenne itt egy LG T710B monitorom ami nem kapcsol be. Szétszereltem és azonnal feltűnt, hogy a C774-es (160V 47uF) számú kondi kifüstölt ezt kicseréltem de továbbra sem semmit nem csinált. Elkezdtem mérni a panelen és rábukkantam egy meghibásodott mosfetre (Q719). Ezt is kicseréltem. Így már ad némi jelet magáról. A zöld led pislogni kezd és a panelen lévő relé ki be kapcsolgat.
E probléma felderítésében kérném a segítségeteket.
Előre is köszönöm a válaszaitokat!
Ebből a rajzból dolgozom: http://data.manualslib.com/pdf2/42/4183/418212-lg/t710bh.pdf?44d2aecc759ad522a05cc82a9da81737