Sziasztok! Anyóséknál (illetve itthon is) ki lett tisztítva tegnap a klíma beltéri, bekacsolni nem lehetett utána, csak a beltérin lévő kapcsolóval. A délelőtt folyamán próbáltam, egyetlen egyszer sikerült be illetve kikapcsolnom a távval. Elem új és jó a távban, az infra is villog, ha nyomom a gombokat. A klíma ledjeinél van a vevő egység, de azt úgy néztem, hogy zárt, nem tud belefolyni semmi. Merre keressem a problémát? Köszönöm!
T. Kollégák!
Ecsém címben említett LG mikrója felváltva mutatja az órát és az L hibaüzenetet. Ha az Óra kijelzésnél indítja a készüléket egy pillanatra beindul de L hibaüzenettel leáll. Milyen hibát keressek benne. A szerviz manuáljában nincs semmilyen erre utaló leírás.
Üdv
László
Sziasztok!A motort és a mosógépet vizsgálta a kijárószerelő.HALL-t cserélt benne.(Egy Isten bizony jóra.)Továbbra sem forgat.Az előlap+elektronika hozzám került."Ablakot" nyítottam az "aszpikos" NYÁK hátoldalán.Most kezdtem mérni.Még nem találtam híbát.Mi lehet?Kérem segítségeteket!Köszönöm.Üdv Jano
Hellótok!
A tárgybéli mikró régóta vacakol: eleinte csak melegítés közben csipogó hangokat hallatott a hangszórójából. Néhány hete mát sorozat sípszó is megszólalt, ezután mindig elállítódott a beállított melegítési időtartam. Legújabban már a melegítés közben lekapcsolja egy pillanatra magát, majd újra fel, és megint le, és megint fel. Közben az időtartam beállításai is elállítódnak. Olyan, mintha belső zárlata lenne. Erre utal, hogy a PCB panelen van egy felolvadt, de nem szakadt nyákfólia a main Relé és az Inrush meg a Power reléket összekötő szakaszon. Nem tudom, hogy mikori olvadás/lágyulás. Nekem úgy tűnik, hogy a egy belső zárlat a gyengeáramú résztől elveszi az áramot, ezért a meg-megszakadás a melegítési folyamatban. De a biztosítékot sehol sem olvadt ki.
http://elektrotanya.com/?q=hu/content/mechanikus-vezerlesu-mikrohullamu-suetok topikban leírt méréseket elvégeztem (remélem, hogy jól), de nem találtam rendellenes értéket.
Van ötletetek?
Köszönettel:szuts