Sziasztok!
Fent nevezett hűtő kompresszor nélkül került hozzám. Új komp. megvan, beszerelve. Sajnos az összekötő kábele is hiányzik. Lineáris komp. lévén két pólust használ. Rettegek, hogy felcserélem és hazavágja a nem olcsó kompreeszort. Tipusazonos komp.-t már nem lehetett kapni ezért FLA150NBMA tipust kaptam. kimérve az alsó egymás melletti tüszkén van folytonosság, a felső üres.Melyikre kössem a PO-t és melyikre a CO-t? Doksit se találtam csak egy segédletet, de az nem az a comp.
Valakinek esetleg tapasztalata, vagy ötlete, vagy tapasztalata, hogy nem számít hogy melyik polus?
Szétment egy LG CYKING 1600W porszívó motorja.
Nem csoálkozok rajta, mert az egész belső tele van finom és sok porral. Ez a szűrőrendszer egy kalap-sz-t ér.)
Egyébként is, már lehasznált a szerkezet.
Tud valaki bármit kezdeni a vezérlő elektronikájával?
Vagy dobjam ki?
Sziasztok!
A fenti mosógépnél lenne szükségem tanácsra:
Mosás közben elment a kép és hang, egyszerüen kialudt minden a gépen s többet nem indult.
Csatlakozón 220 megvolt, viszont az 5v hiányzott a stab ic lábáról ezért szétkaptam, ablaot vágtam és a kocsonyát kiszedtem. Az 5v stab ic kimenete kettéágazik, egyik fele a procihoz megy, másik fele a main relé irányába menne de elégett a fólia. Pótlás elôtt rámértem de nem láttam zárlatot, 107 ohmot látok.
Pótoltam a fóliát, tápot adtam ( visszatettem a gépbe, nem direkt táplálva), 5V, 12V megjelenik, de csak nem indul.
Vajon mi okozhatta a fólia leégését? Láttam az 5v közös ponton van a hálózattal, lehetséges h a 220 " eltévedt" és emiatt a proci van szétlôve?
Üdvözlet a Mestereknek!
A testvéremnek tönkrement a kb 6 éves mosija.
Sajnos pontos típust még nem tudok de ha megtudom akkor pótolom a hiányosságokat. Kb 200km távolság miatt én személy szerint nem láttam a gépet, így maradt a telefonos tanácsadás és távjavítás.
A hibajelenség az volt hogy akadozva forgatta a dobot és valami motor terhelési hibával megállt.
Vizsgálódás után kiderült hogy az egyik hall szenzor mellett lévő két ellenállás megszakadt, 2db 680 ohmos smdről van szó.
Két hall sensor van a motorban benne ugyanolyan felépítéssel, két-két ellenállás, 1-1 smd kondi, kétoldalas nyák.
Ellenállások cserélve lettek, bírták 1 hónapig, most újra megszakadtak.
Találkoztatok már ilyen hibával?
Milyen hall ic-t lehet bele tenni?
A hall ic-n van valami felirat de a googli nem dobot rá semit ki!
Mitől mehetett tönkre ez a két ellenállás?
Előre is köszönök minden segítséget.
Üdv Mo