Üdv az egybegyűlteknek!
Fenti Lg mosógép trafójának szekunder feszültsége érdekelne - egy árva jelzés sincs rajta, a primer elfüstölt. És nincs benne öngyilkos hőelem, kiiktatás nem játszik.Ha valakinél van és lenne kedves megmérni...
(Nem kell kibányászni a takonyból,elég lenne a trafó melletti négy dióda bármelyik szélső és valamelyik középső trafó felőli oldalába bökni a mérőtüskét)
Köszönöm: Sanyi
Segítséget kérek .Van egy LG WD 8021C jelü aut.mosógépem ,nem fűti fel avizet.A fűtőbetét jó,az Ntc jónak tünik mérés szerint ,de nem fűt folyamatosan mos.Avezérlőpanel kivan öntve mvalami műgyantával
ezért semmit nem tu dok mérni. :jajj:
Sziasztok,
Van egy LGS12AT típusú klima ami egeszen eddig megfelelően fűtött (elég meleg levegő jött ki belőle).
Most, bekapcsolás után, ha fűtésre állítom, hosszú idő után sem kezd el fűteni (korábban is időbe telt amíg fűtésre kész állapotba került, kb. 5 perc volt jelen időjárási viszonyok között (tehát 2-5C külső hőmérséklet)). A belső ventilátor nem forog, illetve a legterelő beáll középállásba és ez így is marad (legalábbis fel óra után sem valtozott, többszöri ki- / bekapcsolás után is ugyanez a jelenseg. Igaz, teljesítményfelvétel sincs.
Ha hűtés üzemmódba állítom, fújja a hideg levegőt (nem mértem, hogy mennyire hideg, de hűvösebbnek tűnik a szoba levegőjétől (~20C)). Ilyenkor kb. 200W-ot vesz fel, ami talán a beltéri ventilátorának teljesítménye lehet. Nem tudom ilyenkor hogyan működik a hőszivattyú, de el tudom kepzelni, hogy a belso 20C-os hőmérséklet további csökkentéséhez nem kell túl sok energia, ha kint amúgy is pár fok van csak (szóval lehet, hogy ilyen esetben valóban nem is kellene a kompresszornak mennie).
A keszuleken semmilyen hibára utaló jelzés sincs (pár LED az összes lehetséges jelző, de sem villogás, sem piros szín, csak zölden világít ami világít).
Tehát összegezve: hirtelen romlott el (egyik nap még ment, másik nap mar nem), de nem teljesen, hűtés üzemmódban működni látszik.
Van valami ötlet, hogy mit lenne érdemes megnézni / kipróbálni?
Köszi,
Üdv,
/sza2
Szerk.:
Még azt vettem észre, hogy a "Leolvasztás / Meleg indítás" LED folyamatosan világít. A használati útmutató szerint: "Meleg inidítás üzemmód: Fűtés üzemmódban percekig leállítja a beltéri ventilátor müködését, így megakadályozza a hideg levegő befúvását."
Szoval ezt tekinthetjük hibajelzésnek, mivel a perceknél jóval hosszabb ideig (végig / folyamatosan) világít ez a LED.
Sziasztok!
Tudnátok segíteni? Ezt a motort hogyan lehetne kiváltani,másik, hagyományos 6 pólusú ( tacho, állórész, forgórész ) motorral?
Köszi