Sziasztok!
A fenti lejátszót a lányom hozta Gibraltárról, amelyet egyik kollégája ki akarta dobni, de ő nem éngedte az én javaslatomra. Ott, a külföldiek, de főleg az angolok, hamar kidobják a defektes elektrós cuccokat, nem viszik szervízbe, még nem is érdekli őket, hogy meg lehet-e javítani és mennyiért.
No, de visszatérve a Bose-re, betettemm tölteni 5V/3A-es töltőre (a márkája SOMOSTEL SMS-A12), de nem töltődik, mert a sárga led nem jelzi. Megjegyzem, hogy a cuccot töltő nélkül kaptam. Szétszedtem, benne semmi égésnyom, vagy valami más elszíneződés, vagy víznyomok, semmi.
Ellenőriztem a mikro usb bemenetet, az 5V fesz bemegy, a többi cstlakozó is jó: egy elvágott usb kábellel ellenőriztem a folytonosságot és mindenik szál csatlakozik a bemeneti nyákhoz.
Az akkumulátoron, amely 7,4 voltos lenne (feltételezem, hogy 2 db. 18650-esből áll) zero voltot mértem. Miután betettem tölteni, az aksin a fesz lassan, de nagyon lassan, kezdett változni - 1mV-os lépéssel - úgy, hogy kb. egy óra mulva 1.8 V lett.
Leszedtem az aksit és labortápot kapcsoltam rá, de így sem indult - valószínű, hogy ez a cucc, csak aksiról megy, amikor ez föl van töltve és a töltőkábel le van csatlakoztatva. A következtetésem az, hogy az aksi rossz és kellene helyette egy másik.
Csatlakoztattam számítógéphez szoftware frissítés végett de sajnos a gép nem látja a zenecuccot.
A problémám az, hogy szétnéztem a neten aksik terén (az EMAG-on és máshol itt Nagyváradon) de ezek az alkatrészek nagyon drágák és viszonylag rossz róluk a visszajelzés. Több helyen is olvastam, hogy X megvásárolta az aksit, amely elektromos szempontból jónak bizonyult, mechanikailag rezgett amikor a hangfal basszusokat produkált. Tehát, szerintem megette a fene az egészet, kiadom a sok pénzt (kb. 50 euróról van szó) és egy zajos, rezgő hangfalam lesz.
Azon is gondolkodtam, hogy lemodok a hordozhatóságáról és külső tápra teszem, de ha nem megy labortáról, csak aksiról, akkor ez a verzió meghalt. Lehet, hogy létezik módszer, hogy átalakítsam, de nem találtam hozzá kapcs. rajzot?
Esetleg, ha volna valakinek valamilyen véleménye, azt szívesen venném.
Üdv. B Zsolt
Kedves Fórumozók!
Az alábbi aktív sub mélye szól ,bár halk és recseg kicsit, center nagyon halk, többi néma csend.
Van benne egy RSN311W64 B IC, én erre gyanakszok. Találkozott már valaki ilyen hibával, amit javított?
Előre is köszönöm a hozzászólásokat!
Üdv!
Egy Taya DP-510 lemezjátszóba szeretnék tűt vásárolni. A fej egy Taya MM-115. Pityeszéknél van utángyártott, de jobban örülnék egy eredetinek.
Ha tudtok forrást, vagy valakinél akad egy felesleges, működő példány, átvenném.
Köszi!
Jani
Sziasztok!
Új vagyok még itt! Hobbiként "űzöm" az elektronikát, de javítottam, építettem már ezt-azt.
Hozzám került egy kis ékszerdoboz a 80 as évekből..Marantz PM 551 tip erősítő képében. Persze nem működik...jó lenne visszahozni. Bekapcsolás után néhány led egy másodpercre felvillan, kattan egy relé (gondolom koppanásgátló) aztán se kép, se hang, semmire nem reagál.
kutakodtam a neten, kapcsolási razot találtam,
Egy fórumon olvastam, hogy a típus lelke egy a sanyo által gyártott 4 bites mikroprocesszor, amit lehetetlen már beszerezni.
Nos, azért rámértem itt-ott . A tápfeszek megvannak, ill a proc 22 es lábán 1 khz hullám mutatkozik. ahogy a csúcssal megérintem ezt a lábat néha némelyik led, ledek kigyulladnak...kb eddig jutottam.
hogy tudnám behatárolni a hibát? ehez kérném a segítségeteket!