Üdv Tanyalakók!
Végre lett munkám, eddig jó... Egy olyan művházba lettem hangtechnikus, ahol BEAG HOX-22 förmedvények vannak.
Ezek sokkal szörnyűbbek, mint ahogyan anno a HiFi Magazin írta. Az lenne a kérdésem, hogy miként lehetne ezekből elviselhető hangminőséget és netalántán hangnyomást is kierőszakolni. Ez a 8db HX125-8 ezzel a tört előlapos elrendezéssel, egyszerűen borzadály. Aki megszólal, mindenki nagyon náthás lesz. A zenét EQ-val kihúztam nagyjából... A lecserélésükre sajnos belátható időn belül nem lesz mód :( A végfok, amiről hajtom őket - mind a két párt, jó minőségű és a sajátom - Solton EC-400 oldalanként egy-egy STK4050IX foglal benne helyet gyárilag.
Sziasztok!
Ennek a sony-nak süket a rádió része, még sistergés sem hallható. A cd kifogástalanul működik, lejátszik mindent. Milyen feszültségeket kéne tudni mérni a tuner lábain?
Keresem a Philips 22rc200 gyári Peugeot autórádió Sm -ét.
és hogy ne írjak mégegyet MANIAC SOUND SYSTEM MNC INNOCD sm-ét is!
Kedves kollégák!
Ezt a készüléket sok sok kontakt hibával javítottam. Töbször is szét kellet szednem,mivel a panel alulról nem hozzáférhető. Sajnos úgy jártam vele,hogy amikor már szinte teljesen tökéletesen működött és már csak az egyik oldal reléje volt egy nagyon kicsit kontaktos,még egyszer utóljára szétszedtem. Meg is találtam a forrasztási hibát,ki is javíottam,de amikor összeraktam,nagy megdöbbenésemre csak egy nagyon gyenge (teljes hangerőnél is) hang fogadott a rádiórészből. Sok méricskélés után rájöttem,hogy a bemeneti szelektor IC(TC9163) nem kapcsol át. Ha a bemenet és kimenet lábait átkötöm(pl:25-24 vagy 4-6) akkor természetesen tökéletesen szól. Amit megfigyeltem: Ha nincs átkötve,akkor teljes hangerőn hallani egy szűrődő hangot a rádiórészből. Bárhová kapcsolom a bemeneti választót(az előlapon mutatja a led hogy vált) mégis mindíg a rádió rész hangja szűrődik át.Megmérve a szelektor ic-n a tápokat rendben megvannak. Viszont amit furának találok az az,hogy az ic 15-ös lábán az órajel,egy torz háromszöghöz hasonlít ami alig 250mv. A 16-os data lábon úgy tűnik,hogy a jel megfelelő aránylag négyszög,rajta van az adat impulzus csomag és 1V kb. Arra gondoltam,hogy le kellene resetelni,hátha segítene. Viszont nem találok hozzá semilyen infót. Próbáltam már gombok sok kombinációjával bekapcsolni,hátha resetel. Sajnos nem. Ha valakinek lenne egy jó tippje
megköszönném. Persze arra is gondoltam,hogy nem e statikus elektromosságot kapott a kezemtől,mert a vezérlőprociban van C-MOS rész is (a forrasztóm antisztatikus).
üdv.