Sziasztok,
A fent említett erősítő hibakeresésében kérnék segítséget.
Végfok STK4161II
Táp +-41V szkóppal nézve tiszta.
Passzív elemeket jónak mérem táp után +-15V rendben van előersítőnél zárlatot nem mérek.
Végfok nélkül védelem nem tílt a relé kapcsol.
Végfok berakása után a két kimeneten tápfesz. Több végfokot is próbáltam.
Raktam bele STK4191V is mert ennek a tápfesze +-53V lábkiosztása ugyan az hátha kicsit megszalatt a tápfesz. de a jelenség ugyan az.
Annyit vettem észre hogyha a 8 as lábat lebegtetem akkor a védelem nem tilt de hangot nem tudtam kicsikarni belőle.
jelgenerátorom sajnos még nincs.
Ha valakinek van ötlete azt megköszönném.
Üdv.:
Gy
Tisztelt Kollégák!
Napokban hozzám került egy cd hibás Yamaha CRX-M5 hifi torony. A hibajelenség az volt, hogy nem olvasta be a lemezeket, csak forgatta azokat.
Mérések, tesztek alapján a lemezforgató és a fej mozgató motor is hibás volt. Kicseréltem mindkettőt. Optikát megtisztítottam.
3 tálcás cd játszóval rendelkezik a készülék. Érdekesség, hogy ezek után csak az egyik tálcából volt hajlandó beolvasni a lemezt. Többször próbáltam állítani a lemeztányér magasságát. Azt eredményezte, hogy mindig másik tálcáról tudta beolvasni a lemezt, pedig az egész mechanika együtt mozog, amikor tálcát választ a hifi.
Nehezen sikerült beállítanom, most mindegyik tálcáról beolvas, viszont nem mindig olvas be elsőre és ha léptetek a zeneszámok között nem mindig találja meg a track-et (vagy csak nehezen).
Ha beolvasta a lemezt és nem léptetem, akkor szépen végig lejátssza a lemezt.
Észrevettem még azt, hogy a fej mozgató motor folyamatosan oda-vissza forog lejátszás közben. De nem nagy fordulatokat tesz, inkább olyan mintha remegne.
A motorvezérlő IC tápját biztosító tranzisztor elég rendesen melegszik. Motorvezérlő IC-t cseréltem. Rendeltem bele egy új lézer fejet is, de azzal be sem olvasott, akármit csináltam vele.
Ha van ötlete, tanácsa valakinek, azt szívesen fogadnám!
szervusztok
...ezzel a mini component utanzattal volna egy rovid kerdesem,...nos a hibajelensg-nem olvassa a cdket,tipikus,...a lezerolvaso,ugye cserelni nem nagyon erdemes,ugy latom,alig vilagit a lezer,
butasag,de azt szeretnem kerdezni erdemes e a vezerlo elektronikajaban
mericskelni,vagy ez a lezer ?
egyaltalan ezekhez a keszulekekhez vhol rajz talalhato?
koszonom
Sziasztok!
E bay on vásároltam egy ismerősömnek az erősítőt és amikor kicsomagoltuk akkor láttunk egy kis sérülést az egyik oldalán , de aztán be sem kapcsolt , leszedtük a tetejét és akkor látszott, hogy a flat kábel az előlapi panelről lecsúszott , visszadugva sem csinál semmit ,mielőtt nekiállok szétszedni kerestem hozzá rajzot de nem találtam sehol.
A tárgyban említett erősítőhöz keresek kapcsolási rajzot. Itt a a Tanyán találtam service manualt de abban nincs kapcsolási rajz.
Előre is köszi.
Sikerült megtalálni a hibát az előlapi panelon volt egy szakadt fólia amit megjavítva tökéletesen működik.