Sziasztok!
Küzdök ezzel a "csodával". Egyik pillanatról a másikra (állítólag) halkabb lett. Valóban kb. fél hangerő a maximum. Tápfeszültség rendben és a végfok is jó. Viszont alig jut jel odáig. Próbáltam lekövetni a jelek útját. Egy, vagyis kettő (soic8) IC-ig jónak is tűnik. 003, mindössze ennyi a jelölés rajta, amiről semmit sem találtam.
Ha lenne valakinek ötlete mi is lehet ez, vagy miként keressem, azt megköszönném.
Üdv, Z.
Sziasztok.
A alábbi hibajelenséget produkálja a készülék.
Bekapcsolás után gyorsan beolvassa a lemezt, elkezdi játszani, de néhány perc után (olyan mintha "bemelegedne"..)elkezd úgy sercegni mintha régi bakelit lemez lenne, ez egyre erösebbé válik, végül el is hallgat.
A lemezt még egy darabig pörgeti, próbálkozik, de nem lesz jó, és kidobja.
Pár perc pihentetés után jó, de aztán kezdődik elölről.
Ezt a folyamatot -nekem legalábbis úgy tűnik- fel tudom gyorsítani, ha a lemez végéről próbálok lejátszani számot, akkor mintha hamarabb kezdené a sercegést. :szetver:
2 db kondit kicseréltem,
a nyákot meleglevegős pákával átmelegítettem,
fejet megtisztitottam,
lemezforgató motort cseréltem... :(
A rádió része tökéletesen müködik.
Van valakinek valami ötlete???
Köszi.
Mellékletben a mecha képe...
Szevaztok
Egy barátom autó magnóját kellene megjavitanom,de nem lelek hozzásemmit.
A fedelén lévő irás lekopott,az eélején Mikro felirat van,az alaplapon JET-770,330 PM125 van.
Elég régi konstrukció,de ő ragaszkodik hozzá.
Az az igazság,hogy ha gondol egyet megyen,ha nem, tök süket,beálitott frekvenciákat mutatja,de váltáskor csak egy kattanás hallatszik.
Nem igen javitottam ilyen syintézeres rádiókat,nem nagyon szeretek egyáltalán rádiókat javitani,mert nincs hozzá megfelelő müszerezetségem,de azért hátha sikerül.
Üdvözlök mindenkit!
Keresek MC1034P D flip flop-ot vagy helyettesítésére más típust,a revox PLL áramkörében az oszcillátor frekvenciáját felezi.
Köszönettel:Józsi