Sziasztok,
a címben szereplő mosógép nem hajlandó centrifugára felpörögni, EDPL-162B panellel van szerelve.
Motorhiba kizárva, szénkefe, kommutátor átnézve.
A panelen cseréltem a 2db G2RL1-2 reléket, a 1,5uF-os kondit.
A csatolt képen látható egy szürkés-fekete ellenállás, alatta pedig egy RK68A típusú smd dióda.
Az ellenállás beforrasztott állapotában a dióda rövidzárban van, kiforrasztva normál értéket mutat.
Az ellenállás mért értéke:14Ohm.
Az ellenállás valódi értékére lennék kíváncsi, illetve találkozott-e már valaki ilyen hibával?
Előre is köszönöm!
Norbi
Az 5,5kOhmos ellenállás cseréje megoldotta a problémát!
Sziasztok!
Nem tudja véletlenül valaki, hogy miként tudnék belépni a fent nevezett gép szerviz menüjébe? Alacsonyabb típusszámú modellekhez megtaláltam itt a leírást, de az enyémnek teljesen más a kezelőfelülete.
Előre is köszönöm!
nils
Sziasztok Uraim,
Egy Miele w441es géphez keresek ötleteket az EL150-C teljesítmény panelen lévő hálózati transzformátor cseréjére vagy kiváltására. Esetleg érdekelne komplett EL150-C panel is.A trafó paraméterei pri 230V sec1 20V 0.5VA, sec2 20V 8VA. Minden segítséget és jószándékot köszönök. Keep health, Üdv András.
Sziasztok. Kollégám használatba vett egy ilyen masinát. Elmondása szerint rakoncátlankodik. Helyszíni szemle nem hozott eredményt. Vizet vesz, forgat, fűt,, ürít. Dugulást nem találtam, perifériák rendben. Van egy kis videó róla, amin megállt rögtön az elején, és a start gomb világít és az 1200 centrifuga ledje. Ez hibakód lenne? Meg tudja valaki fejteni? Köszönöm szép napot