JVC SP-PWA9 tipusú erősítőhöz keresek kapcsolási rajzot, a hiba jelenség: nem szól!
Az erősítő bonyolultsága miatt elég nehézkes lenne javítani rajz nélkül, ha netán valakinek megvan és át tudná küldeni , megköszönném! Az erősítőhöz tartozik egy DVD lejátszó is, tipusa:XV-THA9R
Segítséget érnék tapasztalt impulzus üzemű tápegység javítással kapcsolatban .
Adott egy 400W-os táp a fenti készülékben.A kapcsirajz fent van a tárban, .
A táp felrobbant egy picit zenélés közben.
Cserélve lett 2 db SPW17N80c3 Fet, segéd tápban TOP122P Ic, annak a
D11 soros betáp diódája 1N4007 re, annak a 4,7uF/450 V-os kondija ami pupos volt
A primer táp negatívjában 4db 0,047 ohm 1W-os 2db sorba-2db párhuzamosan / figyelő ellenállás / amit az UC3854Bn Driver Ic figyel/ ezek elpárologtak szétrobbantak,pótoltam huzal ellenállással,mivel nem kapható kereskedelmi forgalomban az ellenállás,kivéve,ha megrendelek 5000 db-ot.
Javítás után indulás 100w-os izzóval sorbakötve,rendesen elindul, kimeneti táp ,ami a végfokhoz megy +- 19V a +-50-50 volthoz képest rendben megvolt,mivel csak fél amperral hajtottam.
Izzót kivettem , a táp elindult, rendben megvolt minden feszültség de kattogott a táp, semmi nem melegedett.
kikapcsoltam , rámértem az alkatrészekre és a segéd táp D11-soros betáp diódája újra zárlatos lett.
A segéd táp IC-je állítja elő az UC3854Bn 12,5V-os tápját.gondoltam rossz az UC3854Bn ,Fet nékül ,
szkóppal mértem az UC3854BN kimenetét és 154Khz frekin dolgozik az IC és ha a visszacsatoló optocsatoló kimenetén változtatom
a visszacsatoló bementét, / imitáltam a segéd tápfeszeket külső tápokka / nem akar az UC3854 kimenetén a kitöltési tényező,vagyis a nyitvatartási idő változni csak,ha a megfigyelt figyelt 50V-os táp pontosan 50V-ra feltekertem,akkor azon a határon 50,1V-nál leáll az UC3854Bn kimenete,de nincs impulzus szélesség változás, de amikor a határon van ,akkor a freki lemegy 30-40 Khz re.
Nem merem betenni az új FET-eket,mert mindig a két párhuzamosan kapcsolt FET-ek közül mindig csak a T1 Fetet teszi zárlatossá.
Hogyan próbáljam meg beállítani,hogy jó legyen ?
Előre is köszönöm segítségeteket !
Már többen kérték, hogy javítsd ki a címet, mert ez nagyon trehány!
A moderátor figyelmeztetését negligálni rossz ómen! 10 nap pihenő, hogy fel tudd dolgozni az információt!
Sziasztok!
Az erősítő Yamaha RX-V367 kapcsoló ic-je nem működik, rendeltem egy másikat és kicseréltem, de sajnos minden maradt a régiben. A tápok jók és az érdekessége az, hogy a bekapcsoláskor egy pillanatra van adatforgalom, de a későbbiekben hiába utasítom bármire /bemenetválasztás/ semmi sincs. Tuner üzemben a bemeneten van jel a kimenet meg nulla. A gyári rezetet megcsináltam. Gondolván hátha már valaki végigjárta az áramköreit és egy ihletet adva tudna segíteni.
Köszi
Sziasztok
Lenne egy PÁR tévesen vásárolt(nem az volt a baja)Végtranzisztor SAP15N/SAP15P Kenwood erősítőbe kellet(TRAIT5N/TRAIT5P helyettesítője)akit érdekel írjon privit és megegyezünk.