Sziasztok. Lett egy, a cimben szereplo tipusu erositom. Protect modban volt, a STK4182 vegfok egyik kimenetere kiult a +tapfesz. Van egy hasonlo, STR-AV210 tipusu is, ami mukodik, a radio reszet kiveve, de elegge utott-kopott. Ezert ugy hataroztam, hogy a vegfokjat, STK4152, teszem at az AV320-ba. Bar a 320-as szervizkonyve +-41.6V tapfeszt ir, a valosagban csak +-34V, igy nem kene gondot okoznia a STK4152-nek. Bekapcs utan szepen meghuz a hangszorovedo rele is, nagyon alacsony hangeron megszolalt az egyik oldal, de ha fennebb emeltem a hangerot, a rele oldott. A kimeneteken nem volt egyenfesz. Masnap ujbol elovettem oket, de most mar rogton protect modba lep. Most sincs egyenfesz a kimeneteken. Megvizsgaltam a vedo aramkort, az elektrolit kondikat csereltem, de nem valtozott semmi. A szervizkonyv szerinti feszultsegek merhetoek (kiveve a tapfeszt) mindenhol a vedoaramkorben. Mivel nem igazan vagyok hive a processzoros vedelemnek, nem is igazan ertem hogyan is mukodik ez. St-by allapotban a proci "protector" laban 4.8V van, ez a bekapcsolast koveto 2-3 mp utan leesik 0.68V-ra, ami megtalalhato az R630 - D603 kozos pontjan is. Nehany mp mulva ujbol felmegy 4.8V-ra es kiirja a protect modot. Az en tudomanyom itt megallt. Szivesen veszek minden otletet a problema megszuntetesere. Koszonom.
Hidegen bekapcsolás után néhány percig semmi baja a tunernek, majd a vételi minőség elromlik. Először csak mono lesz, aztán sistereg aztán egyre zajosabb. Gondolom valami megmelegszik benne és az okozza. Ha a frekvencián változtatok kicsit, az sem segít.
De mitől?
Sziasztok
Van egy HITACHI FT-M1 / HA-M1 SM készülékem ami kb 10 évet pihent a szekrényem alján. Amikor elraktam még működött, de a napokban kivittem a telekre, hogy szóljon ott valami, de a tuner részével valami nem stimmel, mert halott az a része. Csak a tuner része az ami nem működik és ebben szeretném kérni a segítségeteket, hogy kb hol keressem a hibát.
Üdv.
Tibi
Sziasztok Szeretném tőletek megkérdezni hogy nem e jártas közületek valaki a studiotec.-ban. Hozzá jutottam egy szimmetrikus kimenetü géphez és szeretném összekötni az otthoni cuccal. Szakszerűen szeretném azért érdeklődöm. Üdv Kiss