Sziasztok és BUÉK Mesterek! :)
Ismét szeretnék egy kis táv-táv segítséget, levelezek már rágóta a Májsztróval tv-k miatt, most van egy ami feladja a leckét, én sajna nemtudok rá mit mondani. Ha megtennétek, h. meglesitek a linket, és akár ide akár oda írtok, azt megköszönjük :)
http://elektronline.hu/wwwboard/thread.php?sorszam=425616&reply=0
Üdv:
Pityesz
Sziasztok!
Az alábbi probléma megoldását keresném. Van 2db a címben említett Panasonic TX-40DS630E típusú készülékem.
A hiba jelenség az elsőnél az, hogy feszültség alá helyezés után csak stby van, távirányítóra nem reagál.
Viszont a bekapcsoló gomb hosszas nyomása után a stby led zölden villog majd folyamatosan zölden világít, hátteret nem kapcsol, illetve semi élet jel.
USB-n van 5V mert a pendrive világít melyen a firmware van, lehet 1-2 villan is de nem veszi fel a szofver-t.
A második készüléken a stby led 3x pirosan villogott., IROM SOS hibajel volt. Service manual alapján keresgélve volt egy hibás RT7277.
Ez állítja elő az 5V-ot, ezt kicserélve, ugyanabba az állapotba jutott a készülék mint az első, kivétel, hogy az USB-n nincs 5V-t, pendrive nem világít.
Alaplap típusa TNPH1116 1A.
Ha esetleg valakinek lenne erre megoldás azt megköszönném.
Udv es boldog Uj evet mindenkinek!Volna egy Panasonic TX32LE7P/SA,GLP21MA sasszi,amellik egy halozati lorugas eredmenyekent bedoglott.MR4040 totalkaros,puffer kondi kinyilt mint a tubarozsa.Ezeken kivul minden OK(?).Csere utan uresben tap indul de terhelessel ledoglik.Ha egy ideig pihen a draga inditaskor pillog zolden a st.by led majd megjelenik a kep de villog,majd st.by,azutan ujra pillog zolden a st.by majd megjelenik a kep villogva.Ha ezt tobszor eljatszom a tap ledoglik,se te piros se te zold st.by led, csak halk tucsokzene a tap felol.Na ezt adja ossze valaki es huzon ki a slamasztikabol!!Elore is koszonok minden hozzaszolast!!
tapasztalatmegosztás.
Tisztelt szakik!
Említett készülék a tulaj elmondása szerint menet közben kikapcsolt.(készenléti led sem világít)
Hálózati bizti oké volt.
Tápegységben az R803 3.3 7W ellenállás megszakadva!
Csere után próba: kivágta a hálózati biztit és ugyanaz az ellenállás megszakadt!
Jelen esetben Zárlatossá vált a Q804 triac T1-T1 pontja mely TIC206D vel lett pótolva.
plussz ellenállás és bizti csere, és a készülék pazarul üzemel-cserélt ellenállás minimálisan triac nem melegszik.
üdv.