Sziasztok. Egy kis Philips tévét javítanék. A tévében a rajz szerint TMP47C434-3559 processzor van. Ami nekem van az meg TMP47C434N-R214. Kérdésem az lenne hogy ezt beépíthetem? Vagy csak a megadott processzorral üzemel?
Sziasztok.
Szeretnék újra egy kis segítséget kérni.
PHILIPS 28 PT 450A/00 TV-hez keresek rajzot,vagy segítséget.
Csíkba össze ugrott a kép. / nem az enyém /
Adás be jön, hang van.
Ha valaki tud segíteni,azt most 9is nagyon megköszönném.
Sziasztok!
Philips TV: 20PT1554/58. Talán egy percet ment, utána készenlét. Bekapcs. megint egy perc....és így tovább. Hibát nem találtam, végül képcsövet cseréltem. A hiba megszűnt, tehát a képcső volt a hunyó. Kicsit nagyobb a sor- és kép méret, mint kellene, pedig az eredeti eltérítőt kellett vissza tennem.
Kérdésem: hogyan jutok a szerviz menübe? Mintha azt olvastam volna, hogy hang, és program down, de arra nem kapcsol be.
Üdv: formasu
Sziasztok!
Kicsit kuszára sikeredett a cím, de mindjárt részletezem az okot.
Nos konkrét tv típusszámot írni nem volt értelme, mivel ez a fajta master/slave inverter párosítás több gépben is fel lelhető. A "szokásos" IC halál történt itt is (BD9897FS) amit persze a fet zárlata kisért (K4075). Ezen hiba javítása nem okoz gondoltam, hiszen már pár darab megfordult nálam.... Most viszont egy "újdonságot" tapasztaltam, Nevezetesen ezekről a panelokról gyárilag hiányzik a SZD3-MZD3 dióák. Több helyen található javító kit ehhez a panelhoz, de a zener típusát konkrétan nem nevezik meg sehol. (Itt a Tanyán fellelhető dokumentáció sem tartalmazza)
Tehát a lényeg: ezen diódák típusáról, vagy értékeiről kellene információ, talán valaki pl. feljegyezte magának. (elméletileg ezt azért tartalmazza a javító kitt, hogy megelőzhető legyen az ismételt meghibásodás. Igaz ezt nem értem, hiszen amikkel eddig dolgom volt ilyen inverterekkel, azok épp ugyanígy mentek tönkre és ott volt eredetileg zener)
Köszönettel: Kiss Z.
(Egy képet mellékeltem a nevezett inverterről. Nem saját, viszont legalább jelölve van a kérdéses alkatrész sárga kerettel)