Üdv!
Segitséget szeretnék kérni egy Philips 190CW9 tip. monitor problémájának megoldásához.
Nem kapcsol be hibával kaptam. Szétszedtem, mértem. Volt pár rossz kondenzátor benne, a main és inverter panelon is. Ezeket kicseréltem, bekapcsolt a monitor, de szellemképes volt, -mintha árnyéka lenne mindennek- függőleges sötét csikokkal. (utolsó 2 kép)
Kicseréltem a többi elkot is (kivéve a 400V-os puffert, mert az nincs itthon), javult a helyzet, de még mindig nagyon rossz a képe. Van, hogy a csikok megmaradnak, és üzem közben hirtelen majdnem megjavul a kép, van, hogy már bekapcsoláskor nem jelennek meg, de azért zavar maradt a képben(2.kép).
Mikor majdnem jó a kép, akkor is van benne vibrálás és zavar. Ez főleg szinátmeneteknél jelentkezik.(1. kép)
A service manual ilyen hibákra az auto feliratú gomb használatát javasolja, hogy változtat a fázison, de nem segit.
Mit tehetnék még?
köszi :)
Sziasztok!
Van egy monitorom, amiben nem lehet állítani a vízszintes méretet, és a vízszintes pozíciót, a kép szélesebb a kelleténél, egyébként tökéletes a kép. A készülék hibátlan volt, a szekrényt tetején az állásban hibásodott meg. Találkozott már valaki ilyen hibával?
Előre is köszi az ötleteket:
Jácint
sajnos még mindig nem találtam eeprom tartalmat a PHILIPS LCD monitorhoz, amelynek a model ID:220E1SB es a model No:MWE(I vagy 1, nem egyéretműen látszik)220T, bármit is jelentsenek ezek a jelzések. nagyon hállás volnék ha valakinek van.
üdv,
Sziasztok
Adott egy ilyen monitor:
Philips
233V5LSB/00
Igy nyilvanul meg:
YouTube
Megprobalhatok valamit, vagy kuka az LCD?
Minden jot,
Janos