Üdvözlet Mindenkinek!
A készülék minden üzemmódban működik, de lejátszás közben az egyik csatornában a műsor hang alatt egy folyamatos pattogó hang is jelen van. Kazetta nélkül lejátszásra kapcsolva ugyancsak ott van a pattogás. Szkóppal nézve a tápokat, nincs nyoma kiváltó oknak. A pattogás a fejhallgató és a LINE OUT kimeneteken is hallható.
Kérem akinek van ötlete a hiba forrását illetően, ossza meg velem.
Sziasztok!
Egy Pioneer VSX-329-K erősítő semmit nem csinál, csak a HDMI LED villog. A készenléti 3,3V és a 10V megvan. Ha valaki tudna segíteni, megköszönném. Amit a SM keresőben találtam, nem sokat segít, mert rajz nincs benne. (Ha esetleg valakinek volna...)
Köszönettel:
Attila
Sziasztok!
A címbeli erősítővel kerestek meg, az ünnepekre fel kelleni éleszteni.
Hibajelenség: az egyik csatorna halott. Bontás és teszt után javításnak a nyomai látszanak
a panelen.(imádom mikor valaki gányolása után kell javítani).
A "beteg" csatornán látszik hogy cserélték a végfokokat(Q2, Q4) , még vagy 2 tranzisztort, ellenállásokat.
A Q517 és 518 a valóságban nincs a panelen.
A szkópom elszállt a múltkor, úgyhogy csak a mérőműszerre támaszkodhatok, próbáltam feltérképezni a tranzisztorok feszültségeit,
Most nem tudom hogy az előző javító mire jutott, csak a javítás egy stádiumáig vagy megjavította és ismét elromlott.
A cserélt alkatrészek mérve jónak tűnnek, a beteg oldal terheletlenül is jobban melegszik mint a másik de nem vészes,
hang nem jön ki a torkán...
Merre induljak ?
Üdv Mali
Üdv!
Lenne ez a vég, néha melléklet szerint szól az egyik csatorna.
https://filetransfer.io/data-package/8yADltss#link
Full forr.hibás volt az egész, a elkokat átmertem, a gerjedés gátló tag jónak tűnik.
Mi lehet?
Kösz