Van 1 ITT 29STFT síkképcsöves tv-m a hiba jelenség kör alakú szín gyűrűk.
20-30 másodperc üzem után kikapcsol.
Ha tud valaki segítsen.
Előre is köszönöm.
Kellemes napot Mindenkinek!
A fent nevezett készülék hibája, a teletext nem lapoz.Előjön a teletext, de hiába írom be pl.-ul a 140-es oldalt, visszaáll az alap 100-ra, tehát nem lapoz.Találkozott valaki ilyen hibával?Nem szedtem még szét, de javítási ötleteknek nagyon örülnék.A távirányító eredeti, Com Genius-t is programoztam hozzá, de azzal sem lapoz a txt.Rrégebben találkoztam olyan hibával hogy nem teljesen hozzá való volt a távi(szintén Philips), de itt nem ez a hiba.
Köszönöm előre is a hozzászólásokat.
Tónió
Üdv urak!
Már egy jó ideje félre volt téve, most hogy van időm újra elővettem. Hibája hogy a kép sűrű vízszintes csíkokba van tördelve. Rámérve a sorfrekvenciára 21.5 Khz volt. Elsőnek a sormeghajtás elkóinak mérésével, majd inkább cseréjével kezdtem. Kicseréltem a két sortáp kondit is, és az NN5198 (videoproci) H Vcc tápszűrő kondiját is. A tápfeszültségeket szkóppal is megnéztem mind meg van szűrve. Cseréltem a 4.43 Mhz-es kvarcnál lévő 10 pF-s kondit, és a 3.58 Mhz-es kvarcnál a 22 pF-es kondit, és magát a 3.58 Mhz-s kvarcot. A videojel kijövetelénél (36-os láb) mértem a T107-es tranzisztort ez is jó. A videoproc. 39-es sorszinkron bemeneti lábán a 10 nF-ot is cseréltem. Az AFC 1-es lábon ellenőriztem a két kondit és az ellenállást. A sorfreki változatlan volt ezután is. 21.5 Khz. Most hogy elővettem, gondoltam még megpróbálkozok egy eeprom tartalom cserével. Az új tartalommal most azt csinálja hogy elinduláskor a sorfrekvencia 18.3 KHz, majd kb. fél perc után sípoló hangot hallatva, lecsökken 12 KHZ-re. Néhány mp után beáll a 15.7 Khz. Szkóppal mértem a sorszinkront és a videojelet. A sorszinkron és a videojel is "megvan" (nem úgy néz ki amilyennek a rajz szerint lenni kéne), amíg nem jó a sorfreki. Érdekes módon amikor beáll a 15.7 Khz, megszűnik a sorszinkron, és a videojel is. Az IC H-OUT lábát kiszigetelve ugyanez a helyzet, ezen is ugyanígy változik a frekvencia, először 18.3 Khz, fél perc múlva leesik 12-re, majd beáll a 15.7 Khz.
Kezek a videoprocira gyanakodni de sajnos nem kapható.
Bocsánat, a hosszú, és kicsit zavaros leírásért, de maga a hiba is az.
Valakinek ötlet?
Köszönöm előre is!
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni egy Philips 55pus6814/12 tv javításában. A probléma: egy alkalommal bekapcsolás után nem volt kép csak a háttérvilágított fekete képernyő. Többszöri ki be kapcsolás után elindult, de egyszerűen fekete fehér lett minden, mindegy milyen jelet tettem rá (hdmi, vagy tuner) még a menü is. Illetve ha pl a laptopot rákötöttem hdmi-vel, az egész képernyőn függőleges színes vonalak jelentek meg egy másodpercig majd a rendes kép jött vissza. Egy factory reset után relatív stabilan működik, de minden fekete fehér. Minden beállítást átnéztem, de semmi eredmény. A t con panelen az összes feszültség rendben van, illetve az alaplapon is minden fesz mérhető( a Service manual alapján, 12V, 5V, 3.3V). Mikroszkóp alatt átnéztem nincs jele sérült, megégett alkatrészk egyik panelen sem.
Hol lehet a hiba? Neten nem sokat találtam, ami segítene.. bocsi a hosszú regényért, és köszi a válaszokért!