Sziasztok!A fent lcd tvnek elmegy a képe 15 perc után a hang megmarad.Valamikor függöleges színes csikos lesz de valamikor teljesen fehér.De csinál olyat is hogy a kép kimerevedik.Ha váltom a csatornákat az adók változnak.AV kimeneten jó a kép!És ott rendesen változik az adó képe.Volt valakinek ilyen hibája?Én a main boardra tippelek.Ja és hűtésre semmi nem változik.
Üdv mindenkinek!
Mivel a témával kapcsolatban a neten nem találni semmit, gondoltam hátha valaki itt a tanyán már találkozott a problémával!
Mióta pár gyártó "kitalálta", hogy wi-fi-s vagy hasonló elven működő távirányítókkal szállítja a készülékeit ,pl samsung , xiaomi stb.komoly dilemma eldönteni,hogy egyáltalán a távirányító működik-e!!!
Valakinek van valami ötlete,hogy ezeket miként lehetne ellenőrizni??
A wi-fi scanner nem vált be!
Előbb utóbb szerintem ez fog elterjedni,és jó lenne már erre időben felkészülni!!!
Az ötleteket előre is köszönöm!!!
Molnitron
Üdv fórumlakók.
Hozzámkerült egy elég érdekes hibát produkáló samsung TV. Menet közben kb. félóránként mintha újraindulna a készülék. rövid feketeség, majd írja, hogy milyen bemeneten van és a képernyőmód beállítása (kiemelt, film stb.) Mindíg visszaállítódik kiemeltre, viszont a fényerő, kontrasztbeállítások megmaradnak. Amikor először került hozzám, a bekapcsológombja volt rosz, ezt cseréltem, majd ment a készülék rendesen, pár hétre rá kezdte el ezt produkálni.
Azóta: Gombokat, infrát lehúzva is marad a jelenség és a táp teljesen át kell kondenzátorozva, de hiába.
Update: Hajszál pontosan fél óránkánt indul újra. :)
Mi problemája lehet ilyenkor?
Köszöntök minden Tanyakedvelőt !
A csatolt képről azonosítható Samsung LCD TV hálózatra kapcsolásakor a led hatot villan és nem indul el. Hol keressem a hibát ?