Sziasztok!
Hoztak hozzám a címben szereplő gépet.
A kazán felfüt és utána semmi.
Egy pillanatra elindult a daráló de utána nem csinál semmit.
Merre kutakodjak?
üdv:Attila
Sziasztok!
Van nálam 2 db Philips Minuto kávémasina. A két lányomé. Én vettem nekik ajándékba pár éve, de nem egy megbízható masina.
Az egyik darálójával van gond. Megy a daráló motor, de nem darál. Hogy lehet szétszedni a darálót.
Az SM fent van a tanyán és próbálom értelmezni.
A másiknál elektronika hiba van. A vezérlés tápja az alaplapon van. 2A bizti stabilan kimegy rajta akkor is ha a panel az asztalon van már.
Gratez egyenirányító után puffer kondi van. FSQ0265R a kapcsolóeszköz. Gyanítom ez dobta fel a talpát. Aki javított ilyet az talált más elfáradt alkatrészt is a környékén?
FSDM0265RN és a nagyobb FSDM0365RN van a HQ-ban. Vegyem a 265-öt?
Esetleg egy kapcsolási rajz valakinél?
Üdv Feri
Sziasztok!
Már jó ideje regisztrálva vagyok itt az Elektrotanyán. Eddig csak olvasgattam és segítettem, ha tudtam, de most nagyon elakadtam egy Saeco Spidem Belezza kávéfőző javításában.
Egyik komám hozott nekem ezt az istenverést. Vizet öntöttek a szemeskávé helyére és használat közben jöttek rá, hogy ez így nem üzemszerű. :)
Szétszedtem, átmostam, kiszárítottam, összeraktam. Kb. 5-6 kávét szépen lefőzött, majd csak villogni volt hajlandó. Egyszerre ütemesen villog a rövid és a hosszú kávé, valamint a víztartály ledje. A kazán nem fűt, de a fűtőszálak Ohm-ikusan jónak tünnek . A meghajtás Triak nem szakadt, nem zárlatos, csak épp vezérlést nem kap. Ami érthető is mert letiltott minden funkciót a gép. Nem tudom mitévő legyek!? Nem lehet ebből hibakódot törölni?
Kérlek segítsetek, mert holnapra kész kell lennem vele!
A címben szereplő kávéautomatában a főző egység fogaskerekei foghiányosak voltak. Kicseréltem mind a két fogaskereket gyári újra. A gép még sem indul el, a "kpe szorul" hibaüzenet van.
A motorra, lehúzott csatlakozókkal, külön tápról adok feszültséget, akkor vígan forgatja a központi egységet. Gyanítom, hogy a panelján van valami hiba. A tirisztorok jónak tűnnek, de nem tudom, mi érzékeli, azt hogy szorul az egység. Talán a motor áramfelvételét érzékeli? Ebben kérném a segítségeteket! Köszönöm.