Sziasztok!
Kaptam szinte ingyen 2 db ily csodát,természetesen németből.Bekapcsolva semmi csak a kék led világít.Szétbontottam és 3 db 825 mikrós 25 v-os kondi labdává volt válva.Csere után semmi abszolúte nem megy az inverterje.Mindkettő ugyanazt a hibát produkálja.Biztosítékot nem találom az istenért se.Ha tudtok valami segítőkész ötlettel szolgálni ,ne kíméljetek!
Segítségeteket előre is megköszönöm,üdv:Mika.
Sziasztok!
A fent említett monitornak pár másodpercig van háttérvilágítása majd kikapcsol.
Az elkókat kivéve a 100uF/400V-at kicseréltem.
Táp terhelve a 15V illetve az 5V-os ágon, bekapcsol, 14,42V illetve 5,19V-ot mértem.
Inverter trafó szekunder oldalain panelban 1,06Kohm, illetve 1,01Kohm-ot mértem. Kiforrasztottam, így az 1,01Kohm, helyén szakadás van, amit nagy a valószínűsége, hogy én okoztam. Csatolok egy képet a traforól, segítsetek beazonósítani.
A panelon Model:PWI2304PC(A)-t ír, ha esetleg valaki már találkozott ezzel a típussal és megvan a rajza, ossza meg velem is legyen szíves. Keresgéltem az oldalon lévő inverter rajzok között is, de nem találtam.(bn44- ezt hol szokták feltüntetni, mert én még ilyennel nem találkoztam).
Köszönöm!
mitibi
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
Sziasztok, a fennti monitoron táp.jav után csak a magic color on, funkció jön be analogról nincs jel. Esetleg tipp. Köszönettel.: Imre
"(olyan fórum téma megnevezést/elnevezést válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2 nem indul )
Az pl. nem elég, hogy "LG RE" vagy "Cuccok!!!" és így tovább... Comprende!?"
A címet igazítsd ki!
Kalex
Tisztelt Szakik!
A fent említett monitor ezzel a hibajelenséggel került hozzám, sem vga sem dvi bemeneten nem ad képet de ha nem kap jelet(kábel(ek) kihúzva) megjenenik a "chek cable" szöveg.
Amikor nincs kép nem megy a háttérvilágítás és a kijelzőt lámpával megvilágítva sincs kép.
Próbáltam másik külső táppal-ugyanez.
Szétszedve a kondik mérve jók,(egy kondi a betápnál 220 helyett 170uF)
de hogy ebbe még annyi alkatrész sincs mint a régebbiekbe-döbbenet, az egész ÁK akkora mint két bankkártya
Egyéb ötlet?
Köszönettel D Attila
Üdv.
köszi mindenkinek
a letöltött-lejjebb látható firmware telepítése dvi kábelen (dual képernyő beállítás-képernyő kiterjesztés-két kimenetes videokártya)megoldotta a problémát
-el ne kiabáljam-
köszönöm
Tisztelettel Döme Attila