Üdv!
Fenti 4 éves monitorhoz kérnék vmi tanácsot! A hibajelenség: használat közben a háttérvilágítás (CCFL) fényereje mindenféle beavatkozás nélkül ugrál kb. 10-30%-nyi mértékben! A kép nem tűnik el, a világítás nem kapcsol le. A monitort szétszedtem, forrpontok épek, az elkók nem púposak (bár attól lehetnek rosszak).
Nem egyedi az eset, találtam neten eladó ugyanilyen monitort, ugyanezzel a gonddal, tehát nincs kizárva szériahiba!
Mi lehet a gond?
Ezt a monitorra írtatok tipeket, át is forrasztottam az ic, 50Ohmot is beépítettem, de azóta nem indul el, csak a zöl led világít, se ki se bekapcsolni nem lehet. Mi lehet az oka?
Sziasztok!
Egy samsung sycmaster 2243nw monitort ledesítettem inverter trafó hiba okán.
Kínai Kit, jó lett. De sajnos csíkoz a kép. Vízszintesen, képtartalom függően. Cseréltem tápot, scalert (volt másik inverter trafó hibás..hibás. Jelenség maradt.
Fehér, fekete hibátlan. De pl. Egy youtube video ha megy, a világos/sötét képtartatalom az egész sorra "szellemkép" sorként kihat. Nehéz leírni. Fényképezni is... De megpróbáltam.
A vicc, hogy a ledesítés előtt jó volt a képe... Ilyen műhibát nem tudom, hogy lehet okozni :) függőlegesre lenne tippem :)
Szerintetek?
Sziasztok!
A fenti monitor a táp feljavítása után sem indul, a digi lapon a tápok is jók, de a stby led sem világít .
A háttér külső indításra működik.
Esetleg valami ötlete van-e valakinek, vagy másik panel./Bn91-0189x/
Üdv.: Laci