Tisztelt kollégák!
A tárgybeli TV nem akart el indulni.
A táp alapos optikai vizsgálatánál találtam egy kilukadt Zener SMD-t.
Típusának beazonosításában kérném segítségeteket.
A táp egy BN44-00515B (PD23A0QV_CPN).
A kérdéses Zener poziviószáma ZDM861.
Esetleg egy kapcs rajz is jó lenne.
A fent levő anyagban nem találtam meg a táp ezen részét.
Köszönöm előre is!
Üdv.
Fecóka
Sziasztok Urak
Fent említett tv szervízmanuálját keresem, ha valakinek meglenne és megosztaná velem (velünk) megköszönném. (Wanted-ben kerestem, de D72A-t küldtek, ami más mint ami nekem kell)
Üdv: Csaba
Sziasztok,szép napot.Van egy Samsung CX-6844W,ch-S51A,amelyk kb. egy ora müködés után ki-be kapcsolgat.Az oka körülbelül a táp ic tul melegedése mert nagyon forro.A primer oldalon át néztem,megg mértem mindent.Az ic-tki cseréltem(KA3S1265R).Nem változot semi.A szekunder oldalán a kondikat át mértem,joknak látszotak.A B1-156-V de a lapon 130-V-tot ir.Ha le vitem 130-v-ra a kép ösze huzodot, de ugyan ugy ki-be kapcsolt.Szeretném a segitségeteket kérni hátha valaki találkozot már ilyen hibával.Elöre is köszönöm a segitséget,tisztelettel ,aszti55.
Üdvözlöm a Tanyásokat!
Egy Samsung LE 32A451 TV hidegen nem indul be.A Bekapcsolást jelző LED csak villog.Hajszárítóval melegítve a tápot beindul és aztán ez az állapot fennmarad amíg ki nem kapcsoljuk.A következő bekapcsolásnál újból ugyanez a hiba.Mire tippeltek mi okozhatja ezt a jelenséget.A Tv kb.8 éves.
Üdvözlettel Pistili
A standby trafó primerjének mind a két forrszeme meg volt szakadva a NYÁK-on, a lábtól kb. 3 mm-re.Szemmel nagyítóval nem lehetett látni.Elkezdtem a trafó lábait átforrasztani a meleg hatására a forrszem elmozdult, így derült ki a turpisság.A javítás kicsit elhúzódott,mert amikor írtam ide a fórumra ezt követően átmenetileg a hiba nem jelentkezett és a javítás el lett halasztva.Most aztán végleg megadta magát és a kezeim közé került a TV.
Mindenkinek köszönöm az értékes segítséget,Ex Gelkásnak külön köszönet a táp rajzáért,minden stimmelt a valósággal.