Szaisztok,
megszivattam magam egy ilyen cuccal, kérném a segítségeteket.
STK IC-ket cseréltem, indításkor viszont a fény se jött be.
Átnéztem, és találtam a CRT panel közelében lógó 1 eres vezetéket, fehér színű, a sorkimenőből jön. Gondolom lecsúszott ahogy forgattam a panelt. Ugyi elég mélyen és sötét helyen van, sajnos nem találom honnan csúszott le. A kérdés hogy vissza tudom-e dugni úgy, hogy lehetőleg ne kelljen szétbontani az egészet, illetve tudjátok-e hogy hova kell ennek pontosan csatlakozni.
Köszi.
Tamás
Üdv mindenkinek K55A 1 alaplappal szerelt TV t javítok A hibája: Bekapcsolás után egyböl nem indul a függő eltérítés csak kb. 5 perces bemelegedés után ezt csak úgy láttam meg hogy egy kicsit feltekertem a G2-őt utána amikor elindul a függő nagyon lassan reagál a kezelésekre.Lehet kondihiba a digiboxban?jó lenne egy rajz vagy valami tipp
Udv mindenkinek!A minap behoztak hozzam egy Samsung WS-32Z308T tipusu keszuleket,S63B sasszi,AA41-01188B tipus.A tulaj allitja hogy elmentek hazulrol(nem neki!!!)es a halozatirol kikapcsoltak.Mikor hazaertek bekapcsoltak de a TV nem indult.A tap mukodik,140v,16v,12v,8v jelen van de nincs 5v a 278R05 utan,nincs st.by.Tudna-e valaki segiteni a temaban?
Leírom röviden a sztorit.
Azzal került hozzám a TV, hogy eleinte önállósította magát a készülék. Random ki-be kapcsolt...csatornát váltott, majd pár hónap után már csak sokadik bekapcsolási kisérletre is(...ha épp elindult) csak a Samsung QLED logoig jutott. Tesztek alapján alaplapra tettem a voksot, mint hibaforrás. Tulaj megrendelte ebay-en egy olasz bontóból alaplapot, amit berakva bootloop-olt a készülék, de csak a háttér kapcsolt be, semmi felirat, csak fel-fel villant a háttérfény. Visszarakva az eredetit, ujra volt QLED logo, de semmi több. Áthívtam a gazdit, mert egyértelmű volt, hogy a rendelt alaplap hibás. Demonstráltam a két jelenséget az alaplapokkal......egyszercsak az eredeti (régi) alaplappal elindult a készülék és azóta (3 napja tesztelem) hibátlanul működik.
Nem tudom mi tévő legyek, mert Murphy soha nem alszik, és ha hazaviszi a tulaj a TV-t, ott tuti nem fog ujra elindulni.
Van valakinek ötlete?
Arra gondoltam, a tápon lecserélem az összes elko-t, hátha valamelyik tápfesz nem tiszta és attól bolondult meg. De igy 3 nap távlatából ennek ujra elő kellett volna jönnie. Vagy tévedek???
Köszönök bármi ötletet!