Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

SAMSUNG HLM507 437 5065 4365WX XAA CH L62A-N

TV - SERVICE MANUAL
Type: (PDF)
Size
15.3 MB
Page
171
Category
TV
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar samsung manual?
Advertisements
Document preview [1st page]
SAMSUNG HLM507 437 5065 4365WX XAA CH L62A-N service manual (1st page)
Preview of SAMSUNG HLM507 437 5065 4365WX XAA CH L62A-N [1st page]
Click on the link for free download!
Document preview [2nd page]
SAMSUNG HLM507 437 5065 4365WX XAA CH L62A-N service manual (2nd page)
Preview of SAMSUNG HLM507 437 5065 4365WX XAA CH L62A-N [2nd page]
Click on the link for free download!
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    SAMSUNG HLM-507 XAA CH L-62AN HLM507 437 5065 4365WX L62AN HLM 507 4365 WX 62 AN L62A L62A-N
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant TV forum topics:
SAMSUNG SP43T8HE kép színei szétesnek néha 30 perc után kikapcsol érdemes-ejavítani?
Kedves Szakik! A fent említett samsung sp43t8he projektoros tv javíthatóságával kapcsolatban lenne kérdésem. - A kép színei szétesnek, a fórumból olvasva gondolom a konvergencia ic-k halottak. - Ezen felül néha 30 perc után kikapcsol. Mik lehetnek a hibák? A két probléma összefügg-e? Érdemes-e ezt a típust javítani? Mennyiért lehet megjavítani? Segítségeteket köszönöm ;) "FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím! A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet. A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el." Megkérlek, hogy legközelebb ne indíts újabb topikot a felfüggesztett helyett! Várd meg amíg a felfüggesztést levesszük, ha már a címadásnál nem voltál elég figyelmes. A párhuzamos topikindítás jó eséllyel mindkét topik törlését eredményezheti! Kalex
Samsung eltérítőtekercset keresek CW29Z068T (K55A-1) típusú 100Hz-es TV-be
Üdvözlet! képcső:A68QCP693X800H- tekercs:DIF2919DC(1M) (veri a sorvégfokot) Az a helyzet, hogy gyanús lett az eltérítő tekercs. Ohmikusan 0,5ohm és 5,8ohm mérhető (állítólag ez helyes); van egy épített FBT teszter (nf-trafók primer old. és egyes tekercsek teszteléséhez) azzal nem lehet 100%-osan mérni, mivel a tekercsen van még egy kis áramkör, de a csatlakozónál megközelítőleg jót mutat. A melegedés nyomait kutatva bukkantam egy kis érdekességre, előszőr csak a csatlakozót néztem ami ép volt. Viszont most fedtem fel, hogy a tekercsen lévő panelen (levéve a kis fedelet), a soreltérítő vezetékek felforrasztásánál az ónozás jól meg van tikkadva, a vezeték gumiköpenye is megmelegedett. Levettem a csőről, és belülről ép, semmi jele zárlatnak stb. Viszont a kis panelen a forrcsúcsoknál látszik hogy nagyon melegedhetett, mivel úgy néz ki, hogy a forrcsúcsra forrasztott tekercsvég kb. 2cm-en ónnal van bevonva, és elszíneződve (csak a soreltérítő). Nem hiszem hogy gyárilag ilyen, szerintem a melegedéstől lepattogott a zománcozás, és a forrcsúcsról szépen lefolyt az ón. Szóval ha valakinek lenne ilyen, érdekelne.
SAMSUNG UE32EH4003W LED TV kontroll led villog. Mainboard cserével megoldva!
Kedves kollégák! Fent nevezett készülék készenlétből indítva normális indítási periódusban villogó leddel próbál indulni. Befejezi majd újra indul az egész a végtelenségig. Ebben a készülékben a BN44-00554A tipusú táp csücsül. Mivel nem ismerem a tápot. Az lenne a kédésem,hogy normális e az,hogy a puffer elkón (a készülékből kiszedett tápnál)nincs PFC szintű(390-400V) feszültség. Jelenleg műterheléssel a tápok stabilak,de a pufferen csak 300V mérhető. Továbbá még egy kérdés. A tápot main ról leválasztott állapotban mérve a tápok azonnal indulnak(ez normális?) A +5V: 12V/21W izzóval a +13V: 24V/50W-os izzóval teljesen stabil. Ha a power on lábat testre teszem a táp megáll(ennél ez a normális?). Természetesen azt én is látom,hogy hagyományos PFC áramkört nem tartalmaz. Viszont megzavar a puffer elkó feszültség értéke a 450V. Tanácsot szeretnék kérni,hogy megtudjam ez e a táp helyes működése. Természetesen rajzot is keresek a táphoz,annál is inkább mert pld.a led meghajtó IC értéke semmilyen módon nem deríthető ki(lecsiszolták). Közben felmerült még egy kérdés. Abban az esetben ha a led háttérben van a hiba,megtörténhet e az,hogy emiatt valamilyen védelem aktiválja magát. Ha a ledsor le van választva,normál esetben ez a készülék is működik vagy esetleg valami letilt.Szóval van egy pár kérdésem. üdv.
SAMSUNG Ue32D5000 lcd táphibás (BN44-00460A)
Hello. Táphibás lett a kicsike, de nem találok sehol rajzot. BN44-00460A. Az smd alkatrészek típusa egyszerűen szemmel nem olvasható. Ha valakinek van róla infója szivesen fogadom.
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce