Sziasztok!
Szokásos hibával került hozzám ez a samsung.
Nagytáp rendben, készenlét nincs. A pover kimenetet leválasztva a proci kimenetéről, életjelet nem mutat. Végig olvastam minden infót ezzel kapcsolatban és úgy gondolom, hogy itt is a feltöltés segítene. Tudnátok ezzel kapcsolatban valami információt adni? A most benne lévő box már valamikor volt feltöltve mert egy címkével is el van látva. Valószínű, hogy szakszerviz csinálhatta annak idején.
Esetleg egy tuti működő F-box is érdekelne.
Köszönettel: Jani
Helló!
A készülékhez nemrég vettem egy másik maint. Ezzel beindul, de nem tart sokáig kikpapcsol, majd újraindul. Ez eredetileg 32"-os és ennek megfelelően néha a képen ezt a méretet körül határolja egy vastag sötét csíkkal. Be tudok lépni a menűjébe, de nem talál adókat. A service menűjében átírtam a kijelzőt, de ezzel sem javult meg. Kaptam egy ötletet miszerint cseréljem ki a falsht és úgy már jobb lesz. Ha jól tudom akkor ez a panel hátulján van ere van írja a készülék tipusa. itt ugye tanzanite. Csere után sem történt semmilyen változás.
Merre tovább? Epromcsere? A készülék eredeti hibája, hogy erősen kontrasztos negatív kép van rajta, de egyébként minden működik.
Köszi, üdv.: Ízirájder
sziasztok tudnátok segiteni
van 1 samsung sp-43t8hl projektoros tv
minden 10. bekapcsolára indul csak be
a tápfesz 117 v helyett 110 v
a relé nem húz be ami a ngyfesz körben van,amikor bejön a kép akkor sem
a készülék villám csapott volt a segéd tápban vipőer ic-t opto csattolokat diodákat tranzisztorokat
str-ict kellett cserélni .. utánna megjött a készenléti állapot
de inditáskor fél tápfeszre kb 50-60v-ra terheli a117v-os rendszer tápot
és kb miden4-5-10-edik inditás után beidul a nagyfesz ,megjön a kép és jól müködik a tv
nem kapcsol ki sem,de a renszer táp csak 110v,és a relé nem húz be a nagyfesz körben,
nem teszi le földre a vezérlő áramkör.
semmi hibás alkatrészt nem tudok mérni.
üdv..károly
"(olyan fórum téma megnevezést/elnevezést válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2 nem indul )
Az pl. nem elég, hogy "LG RE" vagy "Cuccok!!!", illetve hasonló, vagy érdektelen információt tartalmazó cím!"
Na még egyszer!
"(olyan fórum téma megnevezést/elnevezést válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2 nem indul )
Az pl. nem elég, hogy "LG RE" vagy "Cuccok!!!", illetve hasonló, vagy érdektelen információt tartalmazó cím!"
Sziasztok!
A fenti tv készenlétből nem indul, a LED világít,távval indítva villog,de nem történik semmi, a digibox power kimenetén 0V marad. Taszt gombokra nem reagál.
Tápok úgy néz ki megvannak.
Wolf