Sziasztok!
A cimben szereplő tv bekapcsolás után felvillan egy pillanatra a háttér és ennyi.Kép van külső fénnyel rávilágitva a kijelzőre.Fénycső csatit ha lehuzom bármelyiket akkor kb 2mpig müködik a háttér világitás utána sötétség.
Táp kiadja az inverternek a 24v ot.
Inverter hiba?
Sziasztok!
Az adott tv nem kapcsol be ,a relé kattogtatás után visszadobja készenlétbe.
A tápegységet megnézve rendben találtam a kinevezett feszültségek megvannak.
A hiba forrását az Y modulban találtam meg amibe 4db 30F123 (GT30F123), és 1db FDA59N25 felségjelzésü alkatrészek zárlatosak.
A készülék tökéletesen indul egy kölcsön kapott y modullal ,ami típusszámban megegyezik , de verziószámban tér el. A készülékben lévő y modul 1.3-as verziószámú, a kapott meg 1.2-es,amibe csak 1db 30F123 alkatrész van.
Nézegettem a 30F123 , és a 30F124- es adatlapját , a két alkatrész paramétereik tekintetében megegyeznek kivéve a Vce(sat) feszültséget. A 30F123-nak 2,1V míg a 30F124-nek 2,3V.
A kérdésem a következő lenne. A30F123 tipusú IGBT lehet- e helyettesíteni mással Pl:30F124-gyel vagy valami mással? Vagy inkább próbáljam meg beszerezni a 30F123 -as alkatrészt?
A válaszokat előre is köszönöm.
Üdvözlet Mindenkinek!
A fent nevezett készülék "hang van, kép nincs" hibával került hozzám. A képernyőbe belevilágítva látható a kép, a hang hibátlan, a távra minden funkcióban reagál, csak háttér fény nincs, illetve 10 másodpercenként bevillan egy pillanatra. A világítást SEM5027A IC vezérli. A tápot külön vizsgálva a LED vezérlő kapcsokra 220V/40W izzót kapcsolva ugyanazt műveli, 10 másodpercenként felvillantja az izzót. A LED sorral egyenlőre nem foglalkozom, mivel felvillan, feltehetően nincs szakadás. Kérem a kollégák segítségét a hibás elem behatárolásában. A SEM5027A-hoz nem találtam egy normális leírást. A tápegység mellékelt kapcsolási rajzát nagyítani kell, hogy összeálljon.
Üdv.
Tisztelt Uraim!
A segítségeteket szeretném kérni!
A címben szereplő televíziónak Samsung QE85Q900RATXXH a következő a hibajelensége: bekapcsoláskor a kép halványan látszik,lilás a hang szaggatva szól kb 5 másodpercig ,utána kikapcsol,újraindul.Találkozott már valaki ilyen hibával?
Én az összekötő kábelre gyanakszom típusa:BN39-02436A.
Köszönök minden segítséget!