Sziasztok!
Samsung LE40B650T2W képhibával küzdök, T-CON hibára gyanakszok pl. gamma IC.
Ha a képet kiemeltre állítom akkor eléggé látható a kép (így is kissé halvány) max fényerő és háttérrel.
A LVDS kábel csatlakozó tisztítás sem segített.
Ezután járattam kicsit 10 perc után eléggé melegedett a AS15-U, kb. 20 perc után 1-2 ms-nél tovább nem bírta az újjam.
Ebben kérnék segítséget.
Előre is köszönöm, makittib.
U.i.:utána olvasva a mérőpontokon mért feszültség értékek a panel szélétől a közepe felé (két IC felé):
6,94V; 7,25V; 7,26V; 7,29V; 7,56V; 7,85V; 7,85V 7,15V; 6,91V; 5,56V; 4,35V; 12,05V; 0,78V; 0,32V
Az utolsó értékek alapján méginkább a gamma IC-re AS15-U a hibás csak ezt alin találtam 1 hónapos szállítási idővel.
AS15-F-et belarakva jó lett a TV.
Üdvözlet mesterek. Ezzel a típussal,van problémám.Kittet raktam bele,meg cseréltem a szokásos kacatokat,megyen is . csak 7-8 perc után a kép 2 oldalt össze ugrik.Induláskor a fesz 123 volt ,mikor össze ugrik a kép lemegy 93 voltra is,félóra kínozás után a sortrafó langyos,de a meghajtó tranyó jéghideg.Sortrafós? vagy valami más lehet?http://www.hqelektronik.hu/info/hu/smr40200c-ssu.html Bocs nem kitt,hanem ez.
Sziaszok !
A fent nevezett tv-be kerestem az ali expressen ledcsíkot, az oldalában van egy csík ami 6 pin-es , 385mm hosszú 42 ledes , és a csati a 12-13-14 LED-nél van , de hiába keresek 44 ledesnél nem találok kevesebbet, és azt a 5500 dobja fel, 5590-re semmit nem , de még a led számok se stoimmelnek, ha valaki segítene megtalálni a linket megköszönném .
Üdv : Attila
Szép Estét!
Keresek táprajzot ehhez a csodához.
Esetleg tápmodult bontásból : BN96-03775A
Próbál indítgatni, de az inverter és a többi táp kb, harmada a normálisnak.A power lábra 3V-ot adok nem áll le a táp,de a helyzet ua.
A készenléti táp ok. Púpos elkó nincs.
Esetleg ötlet, ha van.
Köszönöm, üdv, kovácsa