Sziasztokk!
Fent említett mikrohullámú sütő lenyomta az automatát. A biztosítékok mellett lévő C2 222m jelű kerámiakondinak lerobbant az egyik oldala, ezt cseréltem. Mivel más rendellenességet nem tapasztaltam/mértem, bedobtam egy pohár vizet, és hajrá! Indul, gyújt, melegít. 10 mp után elkezd pattogni a magnetron, elég forró lesz. Az egyik lamella a magnetronban mintha nem lenne fix.Próbára beletettem egy whirlpool magnetronját, az is forrósodott. Ventilátor forog, holnap megpróbálom bezsírozni, kitakarítani, hátha segít. Sugárterelő lap rendben. Esetleg ötlet?
Magnetron Samsung OM75P (31)
Köszönöm előre is
Kérem,hogy Guest és guriga ne szóljon hozzá.
Sziasztok!
A fenti mosógépet az ügyfél nem tudja már bekapcsolni. Ezért a műhelyben felejtette. Az ügyfél elmondása szerint .Egy ideig , ha kikapcsolta,véletlenszerűen tudta , bekapcsolni. Ezért úgy használta , hogy,ha , egyszer csak bekapcsolt,akor az időzítőre tette. Amig az időzítőn volt,bekapcsolt állapotban,addig tudott mosni vele.
Most már nem kapcsol be egyszer sem. Ezért már,miután behozta a műhelybe,nem érdekli.
Jelenleg az ajtózárt nem kapcsolja be. Egyáltalán nem lehet bekapcsolni. Egy relé kattog,ha a kapcsolót megnyomják. A panelt kivették az "aszpikból". Úgy tűnik smd ellenállások vannak leégve rajta ? 'Egy másik , ismeretlen , alkatrész is leégett ? Egy a kishűtőbordán lévő TO220-ISO tokozású alkatrész müa háza szétrepedt ? Ha ," becsapják" a gépet , akkor , mindent csinál ?
Ehhez kérem a segítségeteket !
Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv varga jano
Sziasztok !
Van egy Samsung M197DF mikrohullámú sütőm , és a vezérlése ennek a tipúsnak digitális. El van látva egy FM radio scannerrel és voice recorderrel. Hogy ezeket a Samsung cég miért építette be nem tudom :) .
Ugy kaptam ezt a gépet mert a sajátom már régi volt és nem volt érdemes költenem rá szintén Samsung volt a régi is . Megjegyzem nem vagyok Samsung fan.
A probléma az ,hogy a kijelzés randomszerűen el tűnik. Olvastam a témával kapcsolatosan itt a fórumon , de sajnos nem vált be sem a kvarc csere sem az SMD 7805 stab tok csere. Viszont a téma tanulságos volt .
Az SMD alkatrészeket átforrasztottam. Az a kérdésem ,hogy :
lehetséges-e ,hogy a mikrohullám ami kiszivárgott a sütőtérből kárt tett a mikrokontrollerben ? Esetleg parányi repedéseket okozott a PCB-n ? Túl misztifkálni a dolgot nem akarom de az alkatrész csere ez idáig nem hozta meg az elvárt eredményt ,már pedig valami alatomos hiba ott van a panelon....
******Csatoltam képeket a vezérlő panelrol. Lehet ,hogy nem a legjobb képek de így néz ki a vezérlő panel.
Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek !
Üdv : Jozsef Lengyel
Sziasztok.
A mamám a szomszédtól kapott egy hibás mosógépet, azzal a hibával, hogy nem nyomja ki a vizet. Átmentem, hogy megnézzem. Kiszedtem a szivattyút és találtam benne egy eltört fúró darabot. Gondolom megakaszthatta a lapátot és ez végett nem ment. Leellenőriztem kiszerelve a motort ami működött is. Vissza tettem és kipróbáltam. Gondoltam beteszek egy rongyot és az öblítésre és a centrifugára kapcsoltam. Elindult rendesen és kiírta, hogy 15 perc a program. Ment is egy darabig. 8 perc környékén beindult a pumpa, de víz nem jött ki rajta. belefújtam a kifolyó csőbe, amire elindult az öblítés. Lement az óra 7 percre, de ez után ismét csak a fújásra jött ki belőle víz, majd az óra ismét visszaugrott 8 percre. Így játszadozik. Kerestem hozzá valami rajzot, de érdemi rajzot nem találtam. Nem tudom, van-e ehhez a típushoz valami program, vagy valami. Tud valaki ebben segíteni?
Tibi