Szép napot
A berendezés jól működik TV Telefonról is csatlakozik minden Bluetooth eszközhöz jó a hangzás
csak hiányzik a szub
A szub ládán gyorsan villog a led de nem találja az erősítőt majd átvált lassú villogásra
Az SM azt írja Távirányítón nyomjuk 2x mute 1x bas+ surround on tartani de így sem kapcsolódik a szub
Minden segítséget kösz
Sziasztok! Először is kellemes karácsonyi ünnepeket! Hozzám került egy videoton ea 6383s átalakitva. Minden eredeti kivéve a végfokok. Si 1020g van benne oldalanként. Kellemes csalódást okozott, mivel nagyon tisztán, dinamikusan szól . Viszont letekert hangerönél van egy minimális alapzaj, ami szinte észrevehetetlen, de számomra zavaró. Puffer kondit is cseréltem de nem szüntette meg a hibát. Megtaláltam a végfok rajzát is a sanken adatlapján, ráadásul szimpla tápos verzió van alkalmazva. Megköszönök minden segitséget.
Kedves tanya lakók! Kaptam egy ilyen receivert és az fm modulátor meghibásodot, sem manuálisan sem előprogramozón nem talál fm adót tda 1062 jel erősítő gyanus van valakinek valmi ötlete?
T:Zsolt.
Üdv mesterek. Minedene jól müködik a gépen,és gyönyörü hangja van,,,,, de mint irtam , bizonyos idöközönként ,,, elhallgat 1-2-3 másodpercre , visszajön a hang de dadodva - szaggatva. Közben amikor kikapcsol a hang akkor kattogo hangot lehet hallani, mint valami relé kattogna/letiltana 1-2 másodpercre.Van úgy , hogy 1 óra után kezdi de van , hogy 5 perc után. Erre kérnék segitséget .
A képen bejelöltem honnan hallom a kattanást.
üdv campes.
https://ibb.co/WWpJxtw
https://ibb.co/qFS1N6T
üdv ismét mindenkinek.
Eddig jutottam . most teljesen tanácstalan vagyok.
a POWER SUUPLY bemérve. ugyanazokat az értékeket mértem mint az AUDIOKARMA oldalon egy ugyan ilyen készüléken megadtak.
https://audiokarma.org/forums/index.php?threads/kenwood-kr-4200-repair-notes.628534/
Here are the power supply voltages I had after completing the board:
Pin 01 5mv
Pin 02 24.85v
Pin 03 24.85v
Pin 04 14.65v
Pin 05 -0.2mv
Pin 06 0v
Pin 07 32.65v (35v Nominal)
Pin 08 44.9v - - - - -- - itt volt csak eltérés 50 volt nálam.
Pin 09 10.24v (10v Nominal)
Pin 10 0v
Pin 11 0v
A MAIN AMP - nál kivettem a C17 - C18-C19 -C 20 kondenzátort és megnéztem ESR -mérövel - jók.
https://ibb.co/w6MZnFq
https://ibb.co/VDBzvmh
https://ibb.co/VWxW07v
https://ibb.co/5WdtDHr
A 2DB ELNA (bilincses) 3300uF 35v elko megmérve ESR -mérövel.
https://ibb.co/6rtHNNB
https://ibb.co/4f383rb
A végfokozat tranyok ( 4 db NEC ) megmérve. + 27 volt a kettö középsö - a két szélsö - 27 v
RELÉN a V06B dióda megmérve. az is jó. a dióda Anod és a Katod oldalán is 50 voltot mértem.
Hát eddig jutottam,,,, és nincs tovább.
Annak a mesternek/mestereknek aki/akik már találkozott/találkoztak ezzel a hibával , akkor az ö/ök segitségét nagyon megköszönném.
üdv.
ISMÉTELTEN , MEGKÖSZÖNÖM ,,,, JACA MESTER ÉS ZSUGORI MESTER ÖNZETLEN ÉS KITARTÓ SEGÍTSÉGÉT!
MESTEREK - KÉSZÜLÉKEK 3 : 0