SHARP LC37WD1E típusú televízió jelenség a következő működik egy darabig majd távirányítóról és a készülék gombjaira nem reagál .Ezt teljesen önfejűen bármikor beadja van ,hogy 2 napig nem de a készülék amióta nálam van ugy kb óránként csinálja de van ,hogy 3 órát is elmegy .
Amit eddig próbáltam : tápegység átnézése esetleg kontakthiba ,inverter megles nem e huz át valahol , nagylap tápok ellenőrzése .
kép a készülékről bontva :
http://kepfeltoltes.hu/111211/K_p0023_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/111211/K_p0026_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/111211/K_p0027_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/111211/K_p0024_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/111211/K_p0029_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Valaki találkozott már ilyen hibával már ?
Esetleg service manuál vagy eprom mentése lenne e hozzá vagy firmware ?
előre is köszönöm a segítséget.
Üdv!
A címben jelzett masina, bekapcsolható. Bekapcsoláskor a fény felvillan de képet nem ad, háttér megy. A tápon feltüntetett feszültségek megvannak. Szkóppal vizsgálva " tiszták" a mainon lévő stabkockákon is. A tulaj szerint van mikor kép is van, de csak néhány percig. Ha valaki tud a hibáról kérem írja meg.
A készülék :LSC480HN08-G1 kijelzővel szerelt változat. A T-con-on a feszültségek rendben vannak,kivéve az RT6929-Rt6930 converter ic-ken. Bekapcsoláskor a feszültségek 1mp-re megjelennek, majd leállnak mindkét ic-n . Hibás forrasztást nem találtam, illetve átforrasztottam a panelt. Kérdés,kuka a kijelző?? Érdekessége a dolognak, hogy néha elindul, akkor hosszabb rövidebb ideig működik. Köszönöm a figyelmet!
Üdv!
Keresem egy 17MB60-4 vestel main-el szerelt sharp LCD-hez az usb-röl feltölthető szoftvert. A tv típusa:
LC40SH340E. Találtam 17MB60-as cucot, fel is töltöttem rá, azzal legalább már ki-be kapcsol, távra reagál. Az alap hiba az volt, hogy stby-ból bekapcsolt, hátérfény ok,kép nincs,de onnan se ki, se be, lefagyás. Konnektorból kihúz, vissza és kezdődik előröl. A 17MB60-al nem fagy le, "csak" nincs kép. Szóval jó lenne egy hozzá való szoft.
Ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném.
Gábor
Sziasztok! Egy rég nem látott kolléga a minap idehozta nekem a tv-jét. Mondván "baj" van vele... és emlékszik hogy anno csináltam a cégnél egy-két embernek a masináját. Szóval ez egy 66cm-es SHARP 28JS-74E típusú készülék. A hibajelenség és az előzmények röviden: Januárban hozták fel kb egy év állás után a pincéből. Majd üzemeltették,de néha olyat csinált hogy eleinte egész napos (olykor csak pár órás üzem után) "lekapcsolt".. se kép,se hang.. elmondás szerint standby led sem világít.. Kapcsolgatásra visszakapcsol,de inkább nem.. Általában csak "kihülés" után. A kolléga azért hozta el,mert "zavaróan besürüsödött" a jelenség.. olykor akár már vissza sem tudták kapcsolni aznap. Most ketyeg a készülék..