Sziasztok!
A cimben szereplő TV készülék javításához szeretnék tanácsot kérni .
Mint irtam : a készülék működik , de nincs hangja .Pontosabban addig
van hangja amig a távszabályzón növelem vagy csökkentem a hangerőt .
Ekkor rendesen lehet növelni is és csökkenteni is.
Viszont ha a taszton levő hangerő gombokkal változtatom a hangerőt
akkor nincs hang csak erősödő illetve gyegülő hangot hallani a hangszóróból .
Mielőtt hozzám került univerzális távirányítóval használták .(URC22B)
Ennek a hibának a javításához kérném a segitségeteket
amit előre is köszönök .
Üdv. gabicsizi
A tv EW hibás volt TDA 8350Q Ic cserélve,ellenállás,zener,dioda csere után tápok rendben.Szerviz menübe belehet lépni de kér egy négyjegyü számkodot amit sajna nem tudok ha valaki tudna segiteni örömmel venném Segitséget előre is köszönöm.Üdv mindenkinek Krisztyo.
Üdv mindenkinek , egy ilyen csoda tv-vel küzdök , a hiba : hang van kép nincs, OSD megy , a kép sötét . Táv nincs hozzá , így TXT-t nem tudtam ki próbálni , ha egy kicsit megemelem a g2-t akkor szürke raszter mint mikor AV-én van jel nélkül. AV-rol u.a . Rajzot nem találtam (állítólag ch. SM 1) . Esetleg valaki tudna ajánlani valamilyen rajzot ahol TDA8362/8395 páros a kép hang felelős , mert az ic adat lapjából nem boldogulok .
Hali!!
siemens FS 236 V6 típusú tv: Párnatorzítás,és jobbról balról nincs kép,se fény párna alakban kb 15 15 centiben.. Tda 9145 re jövő 4,7 ohm elégve,30 voltos zéner elszállva,ha cserélem öket,már ic vel együtt,melegszik az ic és ellenállat lefüstöl...Mi valami lehet még itt a bajság??
Köszi!
Üdv:Sparco