LG MC022 EW hibák 1. Hibajelenség: A kép minden irányban megnyúlt, mintha a táp megnőtt volna, de stabil 143 V-ot mérek. A képtartalom függvényében lélegzik is a kép, erősen melegszik a sorvég tranyó, és emellett még EW hibás is. Tápban a kondik, az STFR IC, az optók cserélve, EW-ben tranyók, diódák, ellenállások jók, IC cserélve. Megoldás: 2 hibája is volt. -Az egyik: C407 kondenzátor, a rajztól eltérően 27nF 630V. Kimérve jó, de üzem közben nem működik rendesen. -A másik: L401 1,1mH tekercs. Letekertem, de nem látszott égésnyom, azért biztos, ami biztos újratekertem. Megmérni nem tudtam, mert nincs induktivitás mérőm. És láss csodát a készülék rendesen működik. -A rendszertáp a rajzzal ellentétben 143V, a söntstabilzátora SE140 gyárilag. (a rajzon 125V szerepel, de abban SE125 lenne) 2. Hibajelenség: A kép párnahibás, a sortranzisztor erősen melegszik. Hibabehatárolás: Hatástalanítsuk az EW fokozatot, például az L401 kiemelésével (a készülék így károsodás nélkül járatható). Ha ekkor a sorméret lecsökken, párnatorzítással, és a sorvégfok tranzisztor hűtőlapja nem melegebb 60°C-nál, akkor a hiba az EW fokozatban van (L401, C408, R408, Q402). Ha nem így van, akkor a sorvégfok javítandó (C407, D402, C410, C411). Megjegyzés: C410, C411, C407 minden esetben cserélendők, mert hibájuk mérésükkel nem mindig állapítható meg.