11AK37 táphiba Tisztelt kollégák segítségre van szükségem. Javítok egy 11AK37 Vestel gépet. A tápegység meghalt. Cseréltem a táp IC-t, a teljesítmény FET-et (a védő kondijait is), a két elkót, a két BA159-t (mindkettő zárlatos volt) és a két párhuzamos source ellenállást (megnyúltak). Készenlétre sem áll be, bár a FET egy perc után erősen meleg. A sor tápfesz ekkor 11V, a többi feszültség is csak pár volt. A sorvégtranyó jó! A táp kimenetén nincs zárlat. Vagy ezeknek kell lenni készenlétben? Optocsatoló IC-t nem cseréltem, mert nincs itthon ilyen. A a rajzon SFH617A, a gépben COSMO1010 típus van. Már javítottam ilyen gépet, szintén a táp szállt el, abban ET1102 típusú opto volt. A HQ video szerint ezek nem helyettesíthetők egymással, szerintetek? Beraktam egy SHF417A típusút, és nem megy vele, lehet hogy az eredeti kéne? Az is lehet, hogy ez rossz, mert a 3-4 lába között (tranyo E-C) mindkét irányban 300-400 mV-al vezet. Vagy ennél a típusnál ez normális? Az ET1102 3-4 lába között szakadást mérek. Tanácsotokra betettem az ET1102-t, de a táp lüktet, és nem indul. Megvan a hiba, a táp IC alatt lévő SMD kondi egyik lába hibásan volt forrasztva. Olvastam, hogy sokszor van hasonló SMD hiba a Vestel gépeknél, innen az ötlet. A lényeg hogy valóban használható más típusú opto pl. ET1102 is, amit használtam. Köszönöm a segítséget mindenkinek!