Az elkocsere buktatói Az elkók ESR értéke minden táblázat szerint a nagyobb feszültségü elkoknál rohamosan romlik. Néhány ITT tv tápja nem is indult el a nagyobb feszültségre készült elkókkal. A gyári ITT szervizek ezt annak idején körlevélben tudatták egymással. Egyszer egy TEA 2164-el felépített ITT nem indult, pedig minden létező megszokott hiba ki volt löve, és akkor egy öreg szaki megmutatta a hiba okát, nem hittem a szememnek. Ez már nagyon régen volt azóta töbször is találkoztam vele. Egy cuc7303 érkezett képeltérítő (kontakt) hibával. Precíz akartam lenni, ezért a tápban lévő elkókat is kicseréltem. Miután kész lett a tévé, rövid kipróbálás után félretettem, mint aki jól végezte dolgát. Visszavittem a kuncsafthoz, ahol a bekapcsolást követően egy csattanás és csend. Hátlap le, főbizti elszállt. Nem kis munkával helyreállítottam a tápot, a következő tanulságokkal: Persze nem a (tulzott?) precízségből kell visszavenni, hanem odafigyyelni.. A 2u2/100V os kondik helyett 250V-ost tettem be!! Hát ilyen kicsin múlik!!! (az említett elkók ESR értéke duplája az eredetinek) Érdemes az 1 és 2.2 uF-os elkókra odafigyelni..