ITT_29H11_CH-8500_sorvezérlés_hiba Hiba: A készülék készenlétből nem indítható, azonnal letilt, a táp burst üzemódba kerül, led villog. A tápot kényszeresen elindítva, (thyristor kiemelve) minden táp rendesen megjelenik, (szűrésük rendben), 1,8V; 3,3V; 5V; 8V stabil, B+ 133V rendben. A sorvégfokozatban azonban rendellenes jelek mérhetők. Mivel ezek a jelek nem megfelelőek, nyilván a processor a nem megfelelő visszajelzés hatására tiltja le a tápot. A legszembetűnőbb, hogy a sorvezérlőjel frekvenciája nem jó (47,8kHz)..A FET Gate és Drain jelei nem megfelelőek. Ennek hatására a sorkimenő jelalakjai, impulzusai kisebbek. A sorkimenőről levett fűtőfeszültség, a függőleges IC feszültségei alacsonyak, illetve ezért, a függőleges eltérítés jelei is kisebbek. Amit megtettem: A sorvégfokozat kondenzátorait leellenőriztem, a kritikusabbakat próbára cseréltem. A sortrafót a mért jelek alapján nem gyanúsítottam hibásnak. A HLFY visszavezetett jel amplitúdóban megfelel, de kitöltési tényezője, nyilván nem megfelelő. Az eeprom, és a tartalom cseréjére, a jelenség nem változott! Javítása: Azzal, hogy kivett tirisztorral próbáltam a készüléket, nem vettem figyelembe, - Fülesmester hívta fel rá a figyelmem -, hogy egyes processzorok indításkor figyelik, figyelhetik, hogy melyik táp, melyik protekt áramkörből érkező jel milyen sorrendben "jelentkezik be" a processzorba. Csak akkor hajlandó megfelelően indítani a készüléket, ha ez megegyezik a kívánalmaival. Kiépített tirisztorral, egész más indulási metódus keletkezett, ez okozott ilyen "lehetetlen" jelalakokat. Mivel a Vesteleknél többször javítottam már úgy, hogy kiemelve a tirisztor, lehetett vizsgálni a protekt áramköröket, így nem gondoltam, hogy ennél a processzornál ezt így, nem lehet. Nos vissza a kályhához, sikerült kimérni, hogy az ICP6-os 3,3V-os stabilizátor IC kimenő feszültsége indításkor kb. 3usec időtartamra 2,8V-ra megcsuklik. Mivel a CP47 hibátlan, maradt az IC cseréje. Az új stab IC-vel, rendben indítható a készülék. Így utólag már érthető, hogy a Stby 3,3V rövid idejű megcsuklása, a processort megzavarta. Az ICR2 reset IC emiatt szintén nem tudta stabilan resetelni a processzort.