Vestel 11AK19P táphiba Hiba: Eredeti hibája az volt, hogy az R806 egyik lába körbeégett kh miatt. Megforrasztva csak huppog a táp, és nem tud elindulni. Opto, tirisztor, illetve BC548B tranyók cserélve, R823 nincs megnyúlva, és a többi ellenállás is tökéletes érteket mutat. A diódákat kicseréltem a primier, illetve a szekunder oldalon is. Javítása: Előjáróban annyit, hogy aki elakad egy vestel táp javítása közben, az okvetlenül olvassa át Fülesmester szakirodalmát, mert nagyon sokat segít megérteni a működésüket. Nos a hiba (hibák) meg is lett(ek)! 1. Kivettem egy működő gépből a TL431-et, és láss csodát, a standby meg is van rögtön. (Van már kb. 50db hibás TL431-em.) 2. Na de itt még korai volt az öröm, mert amikor visszakötöttem a sortápot, utána megint csak huppogott a táp. De a legszebb, hogy nem is lehetett mérni ohmosan zárlatot a sorvég felől. Ekkor pillantottam meg egy szép méretes égett ellenállást a képcső nyakán lévő panelon, ami a TDA6107JF tápellátását biztosította. Rámértem a szűrőkondira, és ott már kemény zárlat volt. Ekkor kivettem az ellenállást, és el is indult a sorvégfok. Már épp cserélni akartam az RGB végfokot, amikor egy írásra lettem figyelmes az IC lábánál: "14x cserélve" . (Határtalan a szakik humora.) Ezt látván kicseréltem a sortrafó felőli egyenirányító diódát, mert egy kicsit szivárgott, meg a pufferkondit is, majd az IC-t is, és már működik is a gép.