PT 90 (TÁP+SOR) hibák 1.Hiba: Készenlét van, feszültségek normálisak. Bekapcsoláskor a 8V helyett 6,6V, az LM317 bemenete lecsökken 12-ről 9V-ra. Az STV2248-ból nem jön ki sormeghajtó jel, a bekapcsolás pillanatában megjelenik egy impulzus, utána semmi. A függőleges kimenetén tűszerű 50 Hz-es impulzus van. Sorvég és sormeghajtó tranyó rendben, STV, LM317, 12V diódája, szűrőkondija cserélve volt, zárlatot nem mérek sehol. Oka: Az STV2248 nem kap sorvisszafutási impulzust, ezért az első fölfutó él után letiltja a HOUT portját. Sormeghajtás híján a táp túlterhelődik. A táp maga is lehet hibás. Javaslatok: Elsőként tegyük rendbe (üzembiztosra) a tápot. A TDA16846 túlterhelés esetén burst (szakaszos impulzus) üzemmódra kapcsol, és a táp szekunder oldali feszültségei lecsökkennek. Vizsgálatakor járassuk a tápot műterheléssel (60-75W izzó). Javítása: Éppen terheltem a sorvég tápot izzóval és mértem a feszültségeket, mikor feltűnt, hogy a sormeghajtó fokozat tápja 4-12 V közt ingadozik. Kivettem a sormeghajtó trafót, és a primer oldalán az egyik lábnál a forrasztás mellett el van törve a vezeték. Megforrasztottam, visszatettem és működik rendesen. 2.Hiba: Az LM317 bemenetén csak 8,5V-ot, a kimenetén 6,5V-ot mértem, mivel ebből a kimeneti feszből lesz egy 7805-el, az 5v ez csak 4,5V körüli érték lett. A lényeg a TV be sem indult. Oka: Kapacitásvesztett a tápban a szűrő 1000uF/25V kondenzátor. 3.Hiba: A táp megégett. A csopper PMOSFET (P10NK60ZFP), és a clamp áramkör Zener diódája tönkre ment, CP8 és CP17 megégett, néhány smd ellenállás megszakadt. A fellángoló CP8 megégette a fölötte lévő smps transzformátor egyik részét is. Javítása: Kapargatás, tisztogatás és forrasztgatás után nem kellett cserélni az smps transzformátort, de 3db fetet is tönkretett, mire minden hibás alkatrészt sikerült megtalálni benne. Az összes félvezető tönkrement a tápban, még a graetz híd egyik tagja is. 4. Hiba: A sasszi mozgatására a sormeghajtás leáll (KH-s). Oka: Forrasztási hibás a dzsungel IC (STV2248) pin48 (HOUT) portjának RV30 (2K2) fölhúzó ellenállása.