Ez stabilizátor, nem leválasztó trafó! Van benne egy autotrafó, több kivezetéssel, és a kivezetéseket 4db relé kapcsolgatja értelemszerűen. Ez a stabilizátor konstrukció hibás! Ha a hálózati feszültség 246VAC, beindításkor a relék sorban kapcsolgatnak be: MK4 - MK3 - MK2 - MK1. Szóval, először az MK4, ennek hatására ameddig az MK4 van zárva, addig az ideig, cirka 400ms-ig a stabilizátorból kijövő feszültség 300VAC!!!! Ez az eset egy véletlen feszültség kimaradás után is bekövetkezik, amikor megjön a feszültség. Rozsdás volt a belseje. A 3db 10K trimmer P1, P2, P3; az IC4 uA723; az IC1, IC2, IC3 uA741 hibás volt. Biztonságból kicseréltem a 6db kapcsoló tranzisztort BC182/BC212 is BC337/BC327-re. A P1 állítja be a referencia feszültséget. Jelenleg 8.9V. A P1, az potméternek van bekötve, a P2, és a P3 soros ellenállások. A túlfeszültség izzó (LjI) az valószínűleg egy 42V-os jelző izzó (D6.8, bajonettzár). Hidegen 25.5R; 5V-tal 37.9mA; 10V-tal 56.4mA. A túlfeszültség védő áramkör. Az elektronika az LjI izzón keresztül kap tápfeszültség ellátást. A P3-mal állítható be a túlfeszültség esetén az egész stabilizátor leállítása. A P3-ról a feszültség a Ti1 T0.8N 400T tirisztor G-re megy. A Ti1 tirisztor lehúzza a LjI izzó "alsó" kivezetését, ezzel megszűnteti az elektronika tápfeszültség ellátását. Rajzot nem találtam hozzá, a működését még pontosítani kell. Nem kapcsolt 2 relé, hiába kapta meg a működtető feszültséget, amit egyszerűen a relék melletti diódákon könnyen lehet ellenőrizni. Csak meg kellet koppantani a reléket, utána már kapcsoltak. A hálózati feszültség 245V így az MK1 relé 12V-os behúzó tekercsére 17V kerül, ez sok, megoldására a tápfeszültség vonalába (felül) betettem hűtőlemezre egy 7818-at. A trafó. A bemenetre 220V-ot adtam torroidról. A két kiegészítő tekercs az áramkörnek. Fent: TR7-TR8 19.5VAC Lent: TR9-TR10 9.8VAC A fő trafó, az autotrafó, 6 kivezetéssel. 269V - sk1 - pa2 - MK4 246V - sk2 - pa3 - MK3 226V - sk3 - pa5 - MK2 220V - "R" bejövet - sk4 208V - sk5 - pa6 - MK1 0V - "nulla" - a be, és a kimenet közöse - sk6 - pa4 - panel biztosítékon keresztül - pa7 A relék közös kimenete a konnektorra: pa1 Magyarázat. Önkéntes számozás hátulról nézve balról jobbra. sk1: a sorkapocs bal szélső, első pólusa. sk2: a sorkapocs második pólusa. pa1: a panel bal szélső, első csatlakozása. pa2: a panel második csatlakozása. MK1: az 1-es számú relé.