Szevasztok!
Minap megkereset az egyik ismerősöm, hogy a lánya véletlenül/vagy szándékosan/ bekapcsolta a Sony Ericsson K510-es telefon zárját,/ez nem a billentyű zár/ de már nem emlékszik a kódjára. Ez,négy számból áll.
Software frissítést már valakivel elkészíttetette, de ettől se lett jobb. Hogyan lehetne ezt a számsort feltörni?
Üdv: proc
:help:
Helló!
Ez egy cimbim telefonja ezért jó lenne megcsinálnom. A csatija teljesen jónak látszik, belül pedig le van vmi trutyival öntve. Megtisztítottam üvegecsettel kívülről és akkor egyszer fel is töltött, de azóta újra nem veszi a töltést. Hardveres vagy szoftveres hiba?
Üdv.: Ízirájder
üdv: Kaptam egy K750i telefont töltővel. Beletettem egy új 30-as kártyát, kéri a PIN-kódot, beütöm, újra kéri. Valószínű nem 30-as a telefon. Budapesten IV,XIV, XV, XVI. kerületben tudna valaki segíteni, elvinném.
Bálint
Kedves Kollégák !
Az ebay-en vettem egy függetlenített mobilt: Sony Xperia SX SO-05D. Jó tíz éves típus, a maga nemében különleges készülék, 4.1.2 Androidra upgradelve, csak Japánban forgalmazták. Szolgáltatófüggő, az NTT DOCOMO-hoz volt kötve. A (japán) eladó SIM free státusszal hirdette. Kipróbáltam a Telekom SIM kártyámmal, és jól működött. Nem vettem még használatba, félretettem úgy jó fél éve.
Most újra elővettem, betettem ugyanezt a kártyát, de a PIN kód elfogadása után kér egy SIM network unlock PIN kódot is, amit nem tudok. Vagyis mintha elvesztette volna hálózatfüggetlen mivoltát, "visszazárt". Írtam az eladónak Japánba, ő megkérdezte a DOCOMO-t, vagyis az eredeti szolgáltatót, ott azt mondták, ha egyszer már feloldották, nem zár vissza, valami más baj lehet.
Ami történt sajnos, hogy közben túlbuzgóságomban újratelepítettem az Androidot Flashtool-lal. Talán ez váltotta ki a lezárást, nem tudom. (Elvileg az eladó ezt is említette kint a vevőszolgálatnak.)
Tudná valaki mi történhetett, és mit lehet tenni ? Különleges készülék, nagyon zavar, hogy ilyen értelmetlenül elveszni látszik. Voltam vele hazai szervizben (nem a Sony-nál), nem tudtak segíteni.
Mellékelek fotón néhány adatot, amit lényeges lehet.
Maga a hálózatfüggetlenítés hűségidőn túli készülékeknél teljesen törvényes, mint ismert.
Köszönet minden segítségért.