Üdv!
Van nálam egy Sony videó. Nem indul a tápja, a szokásos katt-katt-katt másodpercenként. Kicseréltem benne az összes elkót, az optót, a feszültség referenciát, kínomban már a tápIC-t is, mindhiába.
A rajz:
http://kepfeltoltes.hu/view/091112/sony_www.kepfeltoltes.hu_.gif
A pirossal jelölt helyeken leválasztottam az áramkört, hogy ne zavarjon be, a zöld alkatrészek cserélve. Műterhelés van a kimeneten. A bemeneten megvan az egyenirányított hálózati feszültség, a tápIC megkapja a névleges tápot (13V), a szekunder oldalon a kattogással szinkronban megjelenik a feszültség is arra a rövid időre, amíg egy impulzus lefut.
Ellenállásokat végigmértem, mindegyik névleges. A bemeneti áramkorlátozó értéke 0.33 ohm, ezt nem tudom ellenőrizni, a műszerem nem ennyire pontosm, de az értéke kisebb mint 1 ohm, úgyhogy jónak feltételezem.
Tudtok segíteni? Mit nézzek még ezen a szutykon?
DM
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, javítok egy U.matic videót és a közlókerék gumija totál halott. Tudtok esetleg olyan helyet ahol ilyen gumikat lehet szerezni, a komplett közlőkerékről lemondok mert az már a lehetetlen kategóriája. A gumi mérete 31x24x4,5 mm.
Köszi a segítségeteket.
SZiasztok
Van egy Sony SLV363EE videóm.A capstan motorja 2-3mp-ként megáll egy pillanatra.A hozzászólásokat előre is köszönöm.
Hello everybody,
I'm trying to fix an old Sony vcr with some PS issues and unfortunately from the service manual (the one with electric schema) I've downloaded from this very good service the PS circuit is missing.
Anyone with the original manual may help me?
Thank you!
Franco